redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Świdnica, 21 lutego 2019, 09:11, 755/172664Organizator
Szukasz wyzwania? A może cykl duathlonów?

LINK 1: STRONA INTERNETOWA DUATHLONU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: ŚWIDNICA      Wciąż poszukujesz nowych wyzwań? Chcesz się rozruszać przed sezonem triathlonowym? A może po prostu bieganie i kolarstwo to Twoja pasja? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałaś lub odpowiedziałeś twierdząco, to cykl szosowych i crossowych duathlonów na Dolnym Śląsku powstał właśnie z myślą o Tobie!

Uraz koło Wrocławia, Świdnica, Zgorzelec i Brzeg Dolny – to miejsca, w których odbędą się poszczególne imprezy cyklu. Każda z tych imprez ma inną specyfikę. Dzięki różnorodności miejsc, tras, a nawet pór roku, czeka nas wspaniała sportowa podróż po Dolnym Śląsku. Zachęcamy do wzięcia udziału zarówno w całej serii, jak i pojedynczych imprezach! Koniecznie sprawdźcie, kiedy odbywają się imprezy i czym się wyróżniają!

Stacja pierwsza... a raczej port, czyli Cross Uraz Duathlon! (31 marca 2019 r.)

Pierwszym duathlonem w tegorocznym cyklu zawodów będzie Cross Uraz Duathlon. Impreza od kilku lat organizowana jest już na początku wiosny. To doskonała okazja, aby wybudzić się na dobre z długiego, zimowego snu i sprawdzić, jakie efekty przyniosły nasze przedsezonowe treningi.

Biuro zawodów, start, meta i strefa zmian znajdować się będą w Miasteczku Portowym, położonym nieopodal ruin zamku w Urazie, w malowniczej Dolinie Odry. Miejsce to o tej porze roku wygląda wprost zjawiskowo! Trasa biegowa poprowadzona jest wzdłuż rzeki, zaś rowerowa obejmuje okoliczny las oraz polne drogi – CUD ma bowiem charakter crossowy!

Dużo błota = dużo zabawy! W ubiegłym roku atmosfera była wyśmienita!

Podczas imprezy zawodników i kibiców rozgrzeje punk-rockowy zespół Suchy Pion. Ekipa po raz kolejny da czadu na scenie! Szykujcie się na dodatkowy zastrzyk energii! Wszystkich sympatyków dobrej zabawy, błota, ładnych widoków, głośnej muzyki na żywo i sportowej rywalizacji zapraszamy 31 marca do Urazu!

Ponadto na facebookowym fanpage’u Cross Uraz Duathlonu organizowany jest konkurs, w którym można wygrać wyjazd na obóz triathlonowy odbywający się w kwietniu 2019 r. na hiszpańskiej Majorce, gdzie prawie nigdy nie brakuje słońca!

Szczegóły konkursu dostępne są TUTAJ

Z Odry nad Bystrzycę, czyli szosowy Marconi Duathlon Świdnica czas zacząć! (5 maja 2019 r.)

Marconi Duathlon Świdnica to zupełnie nowe szosowe zawody na sportowej mapie Polski. Jest to druga impreza cyklu, która została zaplanowana na ostatni dzień długiego weekendu majowego. Pomysł zorganizowania tego wydarzenia powstał w porozumieniu z Miastem Świdnica, Starostwem Powiatowym w Świdnicy, Gminą Wiejską Świdnica, a także ze sponsorem tytularnym – firmą Marconi.

Prawdziwym sercem świdnickiego duathlonu będzie nowoczesny miejski stadion lekkoatletyczny, na którym zlokalizowane zostanie biuro zawodów, a także start i meta. Zadaszone duże trybuny to doskonałe miejsce dla kibiców i sympatyków sportów multidyscyplinarnych, z którego będą oni mogli obserwować najważniejsze momenty rywalizacji.

Zmodernizowany stadion został oddany do użytku we wrześniu 2018 roku

Marconi Duathlon Świdnica to zawody szosowe, na których obowiązuje zasada non drafting. Trasa kolarska poprowadzona zostanie po dobrej jakości drodze asfaltowej. Jest to zatem doskonała okazja dla tych, którzy jeszcze przed sezonem triathlonowym chcieliby spróbować swoich sił w wyścigu na rowerach czasowych lub szosówkach. Na świdnicki duathlon zapraszamy już 5 maja!

Z Bystrzycy nad Nysę Łużycką, czyli szybki rewanż na kolejnym szosowym Duathlonie w Zgorzelcu! (19 maja 2019 r.)

Osoby, którym nie wyjdzie start w Świdnicy, nie będą musiały długo czekać na poprawienie swojego wyniku. Okazja do rewanżu pojawi się już 3 tygodnie później – na szosowym duathlonie w Zgorzelcu! Impreza odbywająca się w mieście usytuowanym przy granicy przyciąga zawodników nie tylko z Polski, ale także z Niemiec. To doskonały czas na wspólną zabawę i rywalizację w międzynarodowej atmosferze, a także na sprawdzenie się na tle naszych zachodnich sąsiadów.

Obie majowe imprezy cyklu to duathlony szosowe

Podobnie jak zawody w Świdnicy, Duathlon Zgorzelec odbywa się na dobrej jakości asfalcie, na zasadzie non drafting i jest dobrą okazją do przetarcia się przed wrześniowym Triathlonem, który również odbędzie się w Zgorzelcu.

Chętnych zapraszamy 19 maja!

Powrót nad Odrę i do crossowej rywalizacji, czyli zakończenie cyklu na Duathlonie ACDC w Brzegu Dolnym! (29 września 2019 r.)

Cykl duathlonowy zatoczy koło i powróci nad Odrę – ostatnie w tym roku duathlonowe zawody odbędą się bowiem w Brzegu Dolnym. Duathlon ACDC to wręcz idealne miejsce do zakończenia i podsumowania całego sezonu. Impreza zaplanowana jest na początek złotej polskiej jesieni, więc można liczyć na wyjątkową scenerię. Na ACDC zapraszamy 29 września! Emocji na pewno nie zabraknie!

Zeszłoroczna ekscytująca rywalizacja na dystansie ACDC BIKE

Cykl duathlonów absolutnie dla każdego!

We wszystkich zawodach cyklu zawodnicy mają możliwość wyboru jednego z dwóch dystansów – bardziej lub mniej wymagającego. Spróbować swoich sił może zatem każdy – zarówno debiutant, jak i doświadczony duathlonista! Dodatkowo w ramach zawodów crossowych w Urazie i Brzegu Dolnym odbędzie się challange rowerowy (tzw. dwumecz) ze wspólną klasyfikacją. Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe! Więcej informacji na temat naszych zawodów i związanych z nimi konkursów znajdziecie na stronach internetowych oraz na Facebooku. Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram cyklu:

31. marca – Cross Uraz Duathlon - TUTAJ

5. maja – Marconi Duathlon Świdnica - TUTAJ

19. maja – Duathlon Zgorzelec - TUTAJ

29. września – Duathlon ACDC - TUTAJ

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-04-05 - Marconi Duathlon Świdnica - dłuższa majó...
  2019-03-25 - Marconi sponsorem tytularnym Duathlonu Ś...Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768