redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Nieporęt k.Warszawy, 19 lutego 2019, 09:00, 604/156356Adrianna Małolepsza
Zapraszamy na kolejną edycję Biegu Zająca

LINK 1: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI Z 2018 ROKU - 10 KM
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI Z 2018 ROKU - 5 KM
LINK 6: ARCHIWUM: NIEPORęT K.WARSZAWY      

Boimy się tego, czego nie znamy – ale dzięki takim imprezom jak Bieg Zająca oswajamy i przestajemy się obawiać inności, by w bonusie dostać i poznać niezwykłą determinację , odwagę, chęć pokonywania barier i granic, które zostały postawione przed niepełnosprawnymi.

Już po raz siódmy 30 marca, na terenie powiatu legionowskiego odbędzie się bieg z cyklu „Pomaganie przez bieganie” o wdzięcznej nazwie Bieg Zająca, organizowany przez Fundację Active Life. Impreza z edycji na edycję cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, to jedyna formuła, która poza trasami dla zwykłych codziennych zjadaczy dystansów, daje możliwość biegu osobom niepełnosprawnym. Ci mogą pokonać dwukilometrowy odcinek leśnej trasy, z przypisanym wolontariuszem – zającem. Osoby o różnym stopniu niepełnosprawności biorą udział w imprezie za darmo.

OPŁATY STARTOWE: 7 Bieg Zająca

 
40 pln

50 pln

80 pln

 
 
do 31
stycznia

do 26
marca

w Biurze
Zawodów
 

Limit uczestników: 600 (10km) + 100 (5km)
 

Każdy kto pokona trasę otrzymuje medal, dyplom i nagrody niespodzianki, a największą z nich jest satysfakcja z pokonania własnych ograniczeń.

Ty też możesz zostać Wolontariuszem - Zającem!

Nazwa wzięła się z biegów ulicznych, na których owe zające z balonikami albo flagami biegną na określony czas i pomagają innym zrobić życiówkę. Nasze Zające przez cały bieg opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi pomagając dotrzeć do mety. Ta symbioza ma wielką moc. Niepełnosprawni czują, że zrobili coś niesamowitego, zaczynają wierzyć w siebie, w to, że mogą robić wiele dla siebie i wszystko jest możliwe. A wolontariusze patrząc na to wiedzą, że mieli w tym swój udział i to daje wielką energię – mówi Anna Smolińska – dyrektor Biegu Zająca.

Nadmiar tej energii można wykorzystać w biegach towarzyszących na 5 i 10 kilometrów. Najpierw lecę jako wolontariusz i pomagam, motywuję, cieszę się z pokonania przez mojego podopiecznego całkiem trudnej, leśnej trasy. Emocje z przekroczenia linii mety są niesamowite. Ci ludzie, którzy na co dzień mają wiele barier do pokonania, tu nagle stają się fighterami, od których można się uczyć pokory, odwagi i pogody ducha – zauważa Piotr, który zaraz po byciu biegowym wsparciem startuje na 10 kilometrów.

Z edycji na edycje liczba, chcących się integrować i pomagać rośnie.

414
446
344
2017
2018
2019
 
+8%
-23%
Historia frekwencji OPEN

Uwielbiam tę atmosferę, ludzi i cel. Ważny cel – mówi Elwira z babskiej grupy Wybiegaj Siebie, która ma za sobą udział w kilku edycjach – odkryłam, że pomaganie przez bieganie jest zaraźliwe. Zaraziłam nawet syna, który ciągle pyta kiedy zajączek.

Na Bieg Zająca czeka nie tylko Antek – syn Elwiry ale i inne dzieci. Dla nich również organizatorzy mają coś przygotowane: 200 metrów dla najmłodszych i kilometrową trasę, w której może się sprawdzić młodzież. Na dzieciaki czekają niespodzianki, dyplomy, medale i wielkie emocje.

Jestem od pierwszej edycji i mam wielki sentyment do tej imprezy – wspomina Elżbieta, która na Zającu odebrała swój pierwszy medal biegowy, tu staruje wspólnie z dziećmi, mężem i przyjaciółmi – nigdzie nie ma takiej rodzinnej atmosfery, nigdzie nie zjesz po biegu tak pysznej zupy dyniowej, nigdzie kiełbaska z ogniska nie smakuje tak, jak po zającowym biegu. Elżbieta na tyle zintegrowała się z imprezą, że podczas niej, staje się nie tylko biegaczką ale i ciocią Elą, która odpowiada za biuro zawodów dzieci.

Z piknikowej, rodzinnej wybieganej atmosfery będzie można skorzystać aż trzy razy w tym roku (30 marca, 21 września i 14 grudnia)

W tym sezonie dajemy możliwość wzięcia udziału w triadzie biegowej. Za każdą edycję będzie wspaniały medal, który po pokonaniu trzech edycji będzie tworzył piękną całość – informuje dyrektor biegu.

Przy okazji imprezy odbywają się zbiórki na rzecz potrzebujących. Już teraz warto pomyśleć o odkładaniu do worka plastikowych nakrętek, które pomogą w sfinansowaniu bionicznej protezy lewego przedramienia ręki Joasi Lipińskiej. Asia ma świadomość tego, że mimo niepełnosprawności motywuje i zaraża innych do uprawiania sportu, dlatego bierze udział w każdej edycji Zająca. Motywacją dla biegaczy na pewno są tez nagrody i możliwość wykręcenia życiówek na dość wymagającej trudnej trasie.

Zawodnicy powalczą o puchary, ciekawe nagrody w kategoriach wiekowych, a jak nie poszczęści im się w bieganiu, to mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest rower, dzięki któremu również można trenować i przygotowywać się do kolejnych edycji Biegu Zająca.

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-03-20 - Nieporęt: 7 Bieg Zająca już wkrótce!...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - 10 km

7 Bieg Zajaca - Nieporęt, 30.3.2019

1
2019-01-30
Biegi / Biegi - 10 km

2018 - 5. Bieg Zajaca

1
2018-06-06
Biegi / Biegi - 10 km

2018 - 4. Bieg Zajaca

1
2018-02-16
Biegi / Biegi - 10 km

2017 - II Bieg Zajaca, Chotomów

1
2017-07-27
Biegi / Biegi - 10 km

2017 - I Bieg Zajaca

1
2017-02-28
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768