redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Wrocław, 15 lutego 2019, 09:00, 462/139674Marcin Janiszewski
2 marca wystartuje czwarta edycja Biegu dla Hospicjów

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 4: ARCHIWUM: WROCłAW      

2 marca 2019 r. o godzinie 11 wystartuje czwarta edycja Biegu dla Hospicjów. Wyda-rzenie organizowane jest przez Fundację Hospicyjną przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, Akademii Wychowania Fi-zycznego i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Bieg odbędzie na trasie o długo-ści 4,2 km, wytyczonej na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu i w jego najbliższej okolicy (wał nad Odrą)

Na bieg można się zapisać TUTAJ

Opłata startowa w całości przeznaczona jest na potrzeby hospicjów i wynosi co najmniej 40 zł. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, herbatę i znaną uczestnikom poprzednich edycji wojskową grochówkę, a najlepsi - dyplomy i nagrody rzeczowe.

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi jedynie 999, do chwili obecnej na bieg zapisało się ok. 650 osób.

W 2018 r. podczas Biegu dla Hospicjów zebrano łącznie 51 134 zł (wpłaty od zawodni-ków, darowizny, zbiórka publiczna, 5000 zł przekazane przez firmę ATM). Zostały one prze-znaczone na potrzeby Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Bożego, prowadzonego przez Konwent Bonifratrów. Zebrane środki pozwoliły na zakup sprzętu (w tym 7 nowych łóżek dla drugiego z hospi-cjów), leków, odżywek, środków opatrunkowych i higienicznych itp. Sfinansowano również wycieczkę dla osieroconych dzieci.

W tym roku organizatorzy planują zebrać jeszcze więcej środków, apelując do ofiarności biegaczy. Fundusze zebrane podczas czwartej edycji biegu przeznaczone będą nie tylko na potrzeby wrocławskich hospicjów, ale po praz pierwszy także Hospicjum św. Jana Pawła II w Kabudze (Rwanda). Hospicjum założone i prowadzone przez Siostry od Aniołów działa od 2013 r., jest pierwszą placówką opieki paliatywnej w Rwandzie. Środki zebrane podczas biegu zostaną przeznaczone na sfinansowanie całorocznego pobytu jednego chorego w tym hospicjum.

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768