redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
14 stycznia 2019, 14:01, 831/185403
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
CITY TRAIL: zimowe bieganie w Lublinie, Łodzi i Warszawie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: PROFIL CYKLU NA FB
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI - LUBLIN
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - WARSZAWA
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - ŁÓDŹ      

W weekend 12-13 stycznia odbyły się trzy biegi cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – w Lublinie, Łodzi oraz Warszawie. W każdej z lokalizacji biegaczom towarzyszyły zimowe warunki, które niekoniecznie sprzyjały poprawianiu wyników z poprzednich – jesiennych miesięcy, ale na pewno były dobrym treningiem – także dla głowy.

Solidna warstwa śniegu w Lublinie

Lublin słynie z wymagających warunków. To właśnie w Kozim Grodzie padł rekord zimna podczas biegów CITY TRAIL (podczas styczniowych zawodów edycji 2016/2017 termometry wskazywały -21 stopni). Tym razem było znacznie cieplej, ale ścieżki pokrywała solidna warstwa białego puchu. W takich okolicznościach postanowiły sprawdzić się 254 osoby.

Zwycięstwo odnieśli Artur Kern i Magdalena Sekuła. Nie zabrakło także zawodów dla dzieci i młodzieży - wystartowało w nich 52 młodych sportowców. Wygrana Artura Kerna oznacza, że jest on bardzo blisko piątego triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu - Artur zwyciężył w trzech biegach trwającej edycji. Jego sobotni wynik to 17:47. Drugie miejsce zajął Paweł Wysocki (czas 18:06), a trzeci był Michał Piróg (18:30)

Najlepszą wśród kobiet była tym razem Magdalena Sekuła (z wynikiem 21:12), drugą lokatę wywalczyła Martyna Bugała (21:23), a trzecie miejsce zajęła Magdalena Zych (21:46). W klasyfikacji generalnej pań na prowadzeniu jest siódma tym razem Patrycja Gruszkowska, ale jej prowadzenie wynika z faktu ukończenia czterech biegów (do klasyfikacji generalnej wymagane jest ukończenie minimum czterech biegów)

Końcowe zwycięstwo jest na razie wielką niewiadomą. Patrząc na osiągane wyniki liderką jest rekordzistka trasy - Julia Pleskaczyńska, która wystartowała dotąd w dwóch biegach i dwa razy była najszybszą z pań (w sobotę nie pojawiła się na trasie nad Zalewem Zemborzyckim)

Zawody CITY TRAIL to nie tylko rywalizacja najszybszych, ale także (a może przede wszystkim) okazja do spędzenia czasu z rodziną, czy przyjaciółmi. Właśnie w takim celu pojawił się na biegu Kamil Grudzień:

– Zazwyczaj startuję tutaj walcząc o jak najlepszy wynik i plasuję się w szerokiej czołówce, ale dzisiejszy bieg z założenia miał być inny, ponieważ przed tygodniem brałem udział w ultramaratonie na dystansie 57 km we Włoszech i nie chciałem po kilku dniach mocno startować. Chciałem pobiec z żoną, w jej tempie, ale kolega rzucił pomysł, by zamiast tego wziąć dzieciaki na sanki i przebiec z nimi te 5 km, w czasie poniżej 40 minut. Zaliczyliśmy jedną wywrotkę, ale szybko się pozbieraliśmy i plan zrealizowaliśmy – mówił na mecie biegacz.

Kolejne zawody nad Zalewem Zemborzyckim odbędą się 16 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 23 marca.

Łódź: śnieg, lód, kałuże

- Trasa była dzisiaj bardzo wymagająca, ale super - lubię takie warunki. To są przełaje - im ciężej, tym lepiej – podkreśliła na mecie zwyciężczyni niedzielnego biegu w Łodzi - Zuzanna Mokros, dodając: - Generalnie było wszystko co powinno być zimą: lód, woda, śnieg. Najtrudniej było na górce, gdzie leżało najwięcej śniegu!

Na 5-kilometrowej trasie w łódzkim Parku Baden-Powella pobiegło 368 osób. Zwyciężczyni – wspomniana już Zuzanna Mokros uzyskała czas 18:52. Drugą zawodniczką była Milena Gierach (21:09), a trzecią lokatę wywalczyła Dominika Wiecha (21:40)

Niedzielne zwycięstwo Zuzanny Mokros jest jej trzecim triumfem w trwającym sezonie i oznacza, że zawodniczka pochodząca z Pabianic ma olbrzymie szanse na triumf w klasyfikacji generalnej.

Najszybszym z mężczyzn podczas niedzielnych zawodów był Grzegorz Petrusiewicz (z czasem 17:21). Drugi na mecie był Paweł Kopaczewski (17:34), a trzecie miejsce zajął Mateusz Jaszczak (17:42)

W klasyfikacji generalnej mężczyzn na prowadzeniu jest aktualnie Paweł Kopaczewski, ale nie może on jeszcze świętować końcowego sukcesu, bowiem szanse na zwycięstwo nadal mają m.in. najlepszy w niedzielnych zawodach Grzegorz Petrusiewicz oraz zwycięzca dwóch poprzednich edycji - Wojciech Sowik.

Tradycyjnie już, zanim na starcie stanęli dorośli, swoje zawody mieli uczestnicy CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 154 młodych sportowców. Kolejne zawody w Łodzi odbędą się 3 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 10 marca. Lokalnym współorganizatorem zawodów w Łodzi jest firma InesSport.

Warszawa: coraz ciekawiej w klasyfikacji generalnej

Warunki na warszawskiej trasie w Lesie Młociny nie były najłatwiejsze – topniejący śnieg gdzieniegdzie zamienił się w lód, co wymagało skupienia i ostrożności. Mimo to, zwyciężczyni biegu - Mariola Ślusarczyk uzyskała znakomity wynik - 17:25. Niedzielne zwycięstwo Marioli jest jej drugim triumfem w trwającym sezonie – również przed miesiącem była najszybszą z kobiet. Drugie miejsce uzyskała Dominika Stelmach (18:19), a trzecią lokatę wywalczyła Iwona Wicha (19:25) – aktualnie liderująca w klasyfikacji generalnej.

Iwona nie może jednak jeszcze cieszyć się z końcowego sukcesu, bo zarówno Mariola Ślusarczyk, jak i Dominika Stelmach nadal mają szanse na ukończenie cyklu i najpewniej to one będą walczyć o końcowe zwycięstwo.

Triumfatorem niedzielnych zawodów został Kamil Jastrzębski (z czasem 15:53), rekordzista trasy i najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu CITY TRAIL w Warszawie. Drugi na mecie był Artur Jabłoński (16:32), a trzecie miejsce zajął Aleksander Dragan (17:05)

W klasyfikacji generalnej mężczyzn na prowadzeniu jest aktualnie Grzegorz Pieńkosz, ale to zawodnik zajmujący miejsca poza podium, więc raczej nie będzie walczył o końcowe zwycięstwo. Wśród biegaczy, którzy najpewniej rozstrzygną między sobą rywalizację należy wymienić przede wszystkim panów z dwóch pierwszych miejsc niedzielnego biegu – Kamila Jastrzębskiego i Artura Jabłońskiego.

Warto podkreślić, że za ich plecami tych najszybszych często startują totalnie wyjątkowi pasjonaci biegania, którzy zajmują się sportem nawet od kilkudziesięciu lat! Przykładem takiej osoby jest Renata Tula:

- Od dziecka mieszkałam przy parku, w którym spędzałam wiele czasu, Dzięki temu nabrałam ogólnej sprawności i szybko pokochałam sport. Skończyłam AWF, aktualnie pracuję jako nauczyciel wychowania fizycznego. Przez lata zajmowałam się fitnessem, ale w pewnym momencie zmęczyłam się zajęciami w pomieszczeniu i układami ćwiczeń. Powiedziałam „dość, potrzebuję przestrzeni” i zaczęłam biegać. W zawodach startuję od sześciu lat, debiutowałam w Biegu Niepodległości. Systematycznie trenuję, biorę udział w maratonach, ostatnio ukończyłam królewski dystans we Frankfurcie, gdzie wygrałam swoją kategorię wiekową – mówiła na mecie Renata Tula.

- Lubię CITY TRAIL, bo tutaj mamy za każdym razem inną pogodę, inne warunki. Czasami błoto, czasami śnieg, czasami słońce - pełen przekrój – dodała biegaczka.

Jak zawsze, podczas zawodów CITY TRAIL odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 190 młodych sportowców. Kolejne zawody w Warszawie odbędą się 17 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 24 marca.

Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w każdej z lokalizacji CITY TRAIL w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu edycji w danym mieście.

Poza Lublinem, Łodzią i Warszawą w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto i Wrocław. Najbliższe zawody są zaplanowane na sobotę, 19 stycznia we Wrocławiu oraz niedzielę, 20 stycznia w Katowicach i Szczecinie.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-04-18 - CITY TRAIL: Podsumowanie sezonu - przeła...
  2019-03-26 - CT: biegi w Lublinie, Warszawie i Szczec...
  2019-03-21 - CITY TRAIL: Poznań rozpoczął tournée pod...
  2019-03-19 - CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wrocławi...
  2019-03-11 - CITY TRAIL: ostateczne rozstrzygnięcia w...
  2019-03-05 - Zakończenie części sportowej CITY TRAIL ...
  2019-02-18 - CITY TRAIL w Lublinie, Warszawie i Szcze...
  2019-02-11 - CITY TRAIL: zima w Olsztynie, wiosna w T...
  2019-02-04 - Poznań, Bydgoszcz i Łódź otworzyły piątą...
  2019-01-22 - Wrocław, Katowice i Szczecin zamknęły cz...
  2019-01-08 - CITY TRAIL: początek roku na biegowo...
  2019-01-05 - Półmetek cyklu CITY TRAIL: są niespodzia...
  2019-01-02 - CITY TRAIL: koniec roku na biegowo!...
  2018-12-18 - Przedświąteczna atmosfera podczas biegów...
  2018-12-12 - Deszczowe bieganie podczas CITY TRAIL w ...
  2018-12-03 - Pierwsze grudniowe biegi CITY TRAIL za n...
  2018-11-27 - Fantastyczne wyniki kobiet podczas CITY ...
  2018-11-20 - CITY TRAIL: 1/3 cyklu za nami...
  2018-11-14 - CITY TRAIL: Biegi Niepodległości w Lubli...
  2018-11-05 - CITY TRAIL: deszcz w Olsztynie i test zm...
  2018-10-30 - CITY TRAIL po raz drugi w Poznaniu i Byd...
  2018-10-22 - Mocny początek CITY TRAIL w Lublinie i W...
  2018-10-16 - CITY TRAIL: Wrocław, Katowice i Szczecin...
  2018-10-09 - CITY TRAIL w Olsztynie, Trójmieście i Ło...
  2018-10-02 - Poznań i Bydgoszcz otworzyły siódmą ogól...
  2018-09-26 - Rusza cykl CITY TRAIL!...


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768