redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Kartuzy k.Gdańska, 18 grudnia 2018, 08:55, 812/196175Organizator
Santa Run Kartuzy - 800 biegaczy w stolicy Kaszub!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: WYNIKI BIEGU - PDF
LINK 6: ARCHIWUM: KARTUZY K.GDAńSKA      

Piękna zimowa sceneria, ponad tysiąc zawodników małych i dużych, grad emocji, barwne kreacje i gorąca atmosfera mimo panującego chłodu! Tak było w niedzielę w Kartuzach podczas Santa RUN. Głównym punktem był niespełna 7 kilometrowy bieg uliczny.

To już trzecia edycja wydarzenia, które z roku na rok przyciąga tłumy uczestników z całego kraju. A ci – przygotowują coraz to piękniejsze świąteczne i nie tylko stroje. Bieg główny Santa Run Kartuzy ukończyło 784 finiszerów! Ci co wystartowali, już wiedzą, że jest to obowiązkowa pozycja w kalendarzu biegacza i najlepsza mikołajkowa zabawa. Bo właśnie o zabawę, uśmiech i integrację najbardziej chodziło.

537
794
784
2016
2017
2018
 
+48%
-1%
Historia frekwencji OPEN

Głównymi Partnerami imprezy była Gmina Kartuzy, Powiat Kartuski, Kastel Somonino, Invest Brzeski, SKM PKP Trójmiasto, Bank Credit Agricole – oddział Kartuzy, Nata – woda.

Łącznie do Kartuz przyjechało ponad 1300 sportowców i setki kibiców w różnym wieku, od dzieci 2 letnich do aktywnych kilkudziesięciolatków, ale byli i tacy, którzy przybyli z dalszych rejonów kraju – Kwidzyna, Słupska, Elbląga, Torunia, a nawet Limanowej!

Swój czas w mikołajkowym święcie sportu mieli tez rowerzyści, których na trasie pojawiło się około 60. Zwarta kolumna przebranych rowerzystów prowadzone przez grupę Rowerowe Kaszuby pokonała trasę blisko 8 kilometrów. Kilka minut po 12:00 zainaugurowano biegi dziecięce w pogoni za Mikołajem i bałwankiem. W 6 kategoriach wiekowych wzięło udział blisko 370 młodych sportowców, którzy na mecie także otrzymali swoje medalowe pamiątki, a wcześniej w biurze zawodów specjalne upominki i czapeczkami mikołajkowymi.

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali biegu głównego. Punktualnie o godzinie 13:30 z ul. Chmieleńskiej ruszyła na główne ulice Kartuz kolorowa fala biegaczy. Start poprzedzony był energetyczną rozgrzewką prowadzoną przez Katarzynę Senyk.

Już chwilę później zrobiło się bajkowo i barwnie w całym mieście. Dla wszystkich, którzy zdecydowali się pokonać niespełna 7 kilometrową trasę w przebraniu na mecie czekały specjalne nagrody w postaci worków na sprzęt sportowy. Warto dodać, że łącznie przebranych było ponad 50 % finiszerów czyli ok. 400 zawodników! Na mecie każdy zawodni otrzymał także stalowy medal – duży, ciężki, kolorowy – jeden z najpiękniejszych jaki kiedykolwiek widzieli – podkreślali biegacze! Na mecie wszyscy posilili się smaczną wojskową grochówką ufundowaną przez firmę Kastel z Somonina.

Nie zabrakło na starcie czołówki krajowej. Ponownie pojawił się Łukasz Kujawski z Żukowa (przed rokiem drugi), który stoczył tym razem bój z Adamem Głogowskim. Szczęśliwe rozstrzygnięcie dla tego drugiego, który ostatecznie trasę pokonał w czasie 22:02, przed Łukaszem – 22:31.

Trzeci na mecie Dariusz Szopiński z Przechlewa potrzebował 24:07 na pokonania trasy.

Wśród Pań znakomicie zaprezentowała się Dominika Nowakowska, która ukończyła miejsce na wysokim 4 miejscu w klasyfikacji generalnej (przed rokiem 5) i oczywiście pierwsza wśród Pań, pokonując trasę w czasie 24:53. Z minutową stratą pojawiła się debiutująca na mikołajkowej imprezie w Kartuzach Ewelina Paprocka Podium uzupełniła Katarzyna Pobłocka z Lęborka

Santa Run Kartuzy – wyniki, dystans ok. 6,8km.

Mężczyźni
1. Adam Głogowski – Gdynia – 22:02
2. Łukasz Kujawski - GKS Żukowo - 0:22:31
3. Dariusz Szopiński – Przechlewo – 24:07

Kobiety
1. Dominika Nowakowska - Akademia Biegowa Kiełpino - 0:24:53
2. Ewelina Paprocka – Obliwice – 25:01
3. Katarzyna Pobłocka – Lębork – 25:35

Najstarszym zawodnikiem by Ryszard Popiel (rocznik 1946!), a najmłodszym dziesięcioletni Konrad Złoch. Na koniec w hali sportowej odbyło się podsumowanie – dekoracje, losowania nagród, podziękowania dla Sponsorów.

Wiele emocji towarzyszyło wyborowi najładniejszych strojów świątecznych i poza świątecznych. Na laureatów czekała atrakcyjne nagrody, w tym pobyt dla dwojga w hotelu Zamek Gniew. Cala plejada najpiękniejszych strojów została zaprezentowana podczas dekoracji. Gratulujemy wszystkim laureatom!

Tutaj od razu warto podkreślić – organizatorzy byli pod naprawdę ogromnym wrażeniem ilości osób przebranych i różnorodności strojów, w tym staranności i jakości ich wykonania. Z każdą edycją wybór jest coraz W losowaniu nagród do wygrania były wartościowe sprzęty RTV oraz rower, którego fundatorem była placówka bankowa Credit Agricole z Kartuz.

- Trzecia edycja biegu także przyniosła wiele zmian organizacyjnych, który podniosły standard wydarzenia. Spłynęły do nas dziesiątki pozytywnych informacji zwrotnych drogą elektroniczną, meilami, smsami i oczywiście na gorąco w trakcie i po imprezie. Za wszystkie bardzo dziękujemy. To zasługa całego zespołu. Jak widać, że standardy z Biegu Arasmusa, który także organizujemy, udało się przełożyć na Santa Run Kartuzy i dzięki temu mamy już nie tylko regionalną, ale także ogólnokrajową imprezę sportową na wysokim poziomie promującą region Kaszubski.

Ponadto przygotowanie strojów przez wielu uczestników wprawiło nas w osłupienie! Organizujemy biegi przez biegaczy dla biegaczy i jak widać przynosi to efekty! Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy się świetnie bawili. Mamy nadzieję - do zobaczenia w przyszłym roku
– przekazuje Karol Nowakowski, Dyrektor imprezy.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Woj. Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Kartuski Bogdan Łapa.

Dziękujemy wszystkim Partnerom i Sponsorom za wsparcie. Pozdrawiamy i dziękujemy współorganizatorom za współpracę: Miastu i Gminie Kartuzy oraz Grupie Rowerowe Kaszuby. Pracownikom Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Nie można tutaj zapomnieć o wszystkich wolontariuszach pracujących przy obsłudze czy zabezpieczających trasę funkcjonariuszach kartuskiej Policji, straży miejskiej z Kartuz, strażakach ochotnikach z Prokowa oraz uczniach z ZSO nr 1 na Klasztornej.

Zapraszamy na nasz fanpage gdzie znajdziecie galerie zdjęć i video live z całego wydarzenia - TUTAJ

Dziękujemy wszystkim za udział! Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze na Święta Bożego Narodzenia – Spokoju, Zdrowia, Radości z każdego startu.

Zapraszamy Was na nasze imprezy w 2018 roku: - 4. Bieg Arasmusa – 15.09.2018 – www.biegarasmusa.pl

Z pozdrowieniem
Akademia Biegowa KartuzyWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2018-12-14 - Gorąca i kolorowa niedziela zapowiada si...
  2018-10-26 - Santa RUN Kartuzy - kolorowa fala tysiąc...Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2018-10-25, 16:24 napisał/-a:
TO jest oficjalny wątek dyskusyjny biegu.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768