redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Czechy, 19 wrzesnia 2018, 20:11, 762/167137
Shrek
Grzegorz
Wnuk
RunFest w Ostrawie już o krok!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: ZAGRANICA - CZECHY      

Tak, to już w najbliższą niedzielę 23 września spotykamy się na trasach czwartej edycji RunFest w czeskiej, aczkolwiek położonej blisko polskiej granicy, Ostrawie.

To właśnie nieduża odległość jest jednym z dwóch największych „magnesów”, przyciągających co roku pokaźną grupę naszych rodaków do Ostrawy. Drugim elementem wpływającym na dużą frekwencję Polaków to perfekcyjna organizacja zawodów, potwierdzona ponad 50-letnią historią i doświadczeniem organizatorów.

Skąd taka niespójność w liczbach? Czwarta edycja zawodów, a ponad 50 lat doświadczeń? Bo organizatorem RunFest jest ta sama ekipa, która do niedawna firmowała Ostravsky Maraton, jeden z najstarszych w Europie biegów na tym dystansie.

W efekcie, sumując dogodną logistykę, doskonałą organizację, niespotykaną wręcz życzliwość Czechów zarówno na trasie, jak i podczas kibicowania, dokładając do tego zestawu płaską jak stół bilardowy trasę, atrakcyjne nagrody, malownicze zakamarki Ostrawy, to nie można się na te zawody nie wybrać!

A że zapisać się będzie można nawet i w dniu zawodów do godziny 9:30 rano, co w Polsce staje się coraz rzadszą możliwością, gorąco wszystkich jeszcze niezdecydowanych zapraszamy! Co więcej – biegacz(k)om z Polski, którzy zgłoszą się dopiero w sobotę lub niedzielę, organizator obiecuje sympatyczną niespodziankę! Wystarczy, że na formularzu zgłoszenia w rubryce „kraj” będzie wpisane: „Polska”.

Do wyboru są 3 dystanse biegowe (maraton, półmaraton oraz ćwierćmaraton), sztafeta oraz Nordic Walking. Przebieg trasy, rozgrywanej na ponad 10-kilometrowej pętli oraz wszystkie szczegóły dotyczące biegu, można znaleźć na stronie imprezy lub w dziale Kalendarz.

Wystarczy nadmienić, iż częściowo trasa prowadzić będzie wokół centralnych miejsc Ostrawy ze startem i metą na Placu Masaryka, częściowo wzdłuż rzeki Ostrawicy, a częściowo po urokliwych zaułkach Parku Kamieńskiego. W momencie redagowania niniejszego tekstu, na liście startowej znajduje się łącznie 95 naszych rodaków – w maratonie wystartuje 32 Polaków, do półmaratonu zgłosiło się 48 osób z Polski, w ćwierćmaratonie – będzie nas 12, a w Nordic Walking – 3. W ten sposób tworzymy najliczniejszą, po Czechach, grupę biegaczy z zagranicy.

Patrząc przez pryzmat wyników, największe nadzieje wiążemy z Andrzejem Rogiewiczem ze Sztumu, który pobiegnie swój pierwszy maraton, ale jego wynik uzyskany w tegorocznym Półmaratonie Warszawskim (1:05:21) pozwala stawiać go w gronie faworytów imprezy. Nie będzie miał jednak łatwego zadania, bo w RunFest wystartuje również 26 czarnoskórych zawodników z Afryki, nie wspominając o mocnej obsadzie gospodarzy – udział zapowiedzieli m.in. 5-krotny mistrz Czech w maratonie Petr Pechek i 4-krotna mistrzyni Czech na tym dystansie – Petra Pastorova.

Czy dotychczasowy najlepszy wynik maratonu w Ostrawie, uzyskany w 1959 roku – 2:19:06 – uda się poprawić? Liczymy, że tak. Liczymy, że tym, który tego dokona będzie Andrzej Rogiewicz!

Gorąco zapraszamy do udziału w RunFest!

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2018-09-27 - Kilpi RunFest Ostrava za nami!...
  2018-08-16 - 23 września zapraszamy do Ostravy...


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768