Kamień Pomorski, 07 sierpnia 2018, 08:00, 1798/172807Marek Szymański
Biegali i bili rekord Polski w jedzeniu arbuzów

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: WYNIKI - 10 KM
LINK 4: WYNIKI - 5 KM
LINK 5: ARCHIWUM: KAMIEń POMORSKI

Nowa trasa i żar z nieba podczas zawodów okazały się nie lada wyzwaniem dla wszystkich uczestników tegorocznego "III Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego".

Mimo to na starcie stanęło 326 biegaczy z Kamienia Pomorskiego oraz innych polskich miast, a także sportowcy z zagranicy. W tym roku Organizatorzy Klub Biegacza Kamień Pomorski, Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim podjęli decyzję o wprowadzeniu nowego dystansu, a mianowicie 5 km. Zatem zawodnicy mogli pobiec na 5 km lub 10 km.

+28%

Pierwszym historycznym zwycięzcą na dystansie 5 km został Ratajczyk Przemysław z Zakrzewa osiągając czas 00:17:05, natomiast w klasyfikacji generalnej kobiet z czasem 00:20:23 zwyciężyła Kazimierowa Olga z Kalisza. Na dystansie 10 km zwycięzcą w klasyfikacji generalnej mężczyzn z czasem 00:36:57 został Szczęśniak Zenon z Polic, natomiast w klasyfikacji generalnej kobiet z czasem 00:41:09 zwyciężyła Białek Beata z Żarczyna. O godzinie 17:15 faktem stało się, że 293 zawodników ukończyło bieg.

Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal przedstawiający Bramę Wolińską oraz Szkołę Podstawową Nr 1 w Kamieniu Pomorskim, a także pyszne, soczyste arbuzy, które były krojone przez Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Jarosława Rzepę, Burmistrza Kamienia Pomorskiego - Stanisława Kuryłło oraz Mistrza Świata Carvingu - Grzegorza Gniecha. W ciągu niespełna pół godziny mieszkańcy miasta, zawodnicy biegu i wielu turystów zjadło 800 kg arbuza włoskiego, tym samym został pobity rekord Polski z 2017 roku, który należał do Wydmin.

O godzinie 17:50 rozpoczęła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników w "III Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego". Na sam koniec odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych, których pula przekroczyła 11.000,00 złotych. Do wylosowania były voucher pobytowy dla dwóch osób na 2 dni w Kompleksie Marena Wellness & SPA w Międzywodziu, rower Monteria Shottas 0.2, rower Monteria MRX, Laptop Lenovo V310-15ISK (80SY03RAPB), tablet Samsung Galaxy Tab A T280, zegarek sportowy Multisport Runners 3 Tom Tom, zegarek sportowy polar M400 z nadajnikiem na klatkę piersiową Polar H7 oraz trzy vouchery na zakup odzieży 4F. Wszystkie nagrody zostały rozlosowane.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, pracownikom Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim, pracownikom Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim; pracownikom Kamieńskiego Domu Kultury; pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim; policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim; strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Kamień Pomorski; członkom Klubu Biegacza Kamień Pomorski; przedstawicielom Stowarzyszenia Carving Team Poland za pomoc w organizacji biegu, a także naszym sponsorom bez, których nasz bieg by się nie odbył Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego; Starostwu Powiatowemu w Kamieniu Pomorskim; Urzędowi Miejskiemu w Kamieniu Pomorskim; Przewodniczącemu Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim, Panu Sebastianowi Mamzerowi; Członkowi Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim, Panu Jarosławowi Kapitanowi; Pomorskiej Giełdzie Nieruchomości w Kamieniu Pomorskim; Kompleksowi Marena Wellness & SPA z Międzywodzia; Uzdrowisku Kamień Pomorski; Husqvarna Rafał Ujazda Kamień Pomorski; Ciastkarni Piekarni Żelek z Kamienia Pomorskiego; Palarni Etno Cafe z Wrocławia; Euroimpex SA. z siedzibą we Wrocławiu; Carving-Gniech Sylwia Kruszyńska; Zakładowi Rehabilitacyjno-Leczniczemu „Sandra” Jacek Koszela; D&D Czerwiński i Stukan s.c., Bankowi Spółdzielczemu w Wolinie, Anna Dubrawska Biuro Kredytowe oraz Medi-Cal z Kamienia Pomorskiego.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery. To dzięki Wam uczymy się i staramy poprawiać tak, żeby za rok znów się z Wami spotkać. Jesteście NIESAMOWICI! Do zobaczenia za rok!

2018-08-06 - BLOG: III Bieg Szlakiem Zabytków Kamieni...
  2018-08-01 - Nie masz pomysłu na weekend? Pobiegnij w...
  2018-07-08 - Zapisz się na III Bieg Szlakiem Zabytków...