redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Poznań, 25 lipca 2018, 15:13, 756/159308
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
Łukasz Nowak zwycięzcą CITY TRAIL onTour Poznań

LINK 1: FANPAGE CYKLU NA FB
LINK 2: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: POZNAń      

We wtorek, 24 lipca na ścieżkach Lasku Marcelińskiego odbył się bieg CITY TRAIL onTour Poznań, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który rozpocznie się w ostatni weekend września.

Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był olimpijczyk z Londynu, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym - Łukasz Nowak. Wśród pań najlepszą okazała się Alicja Radziej. W zawodach uczestniczyło 439 dorosłych oraz blisko 160 dzieci.

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Poznaniu od 2010 roku (nad Jeziorem Rusałka), a w letniej formule – od 2015 (w Lasku Marcelińskim). Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Wtorkowe zawody odbyły się w iście wakacyjnych warunkach – było słonecznie i bardzo ciepło. Wynik zwycięzcy – Łukasza Nowaka to 16:05

Rok temu skończyłem z wyczynowym sportem, chwilę odpocząłem i postanowiłem, że nadal chcę żyć aktywnie. Wtedy narodził się pomysł na Nowak Run, czyli moje sportowe życie jako biegacz - trener. Chcę być inspiracją dla osób, które trenuję, a to wiąże się z tym, że też powinienem trzymać formę na przyzwoitym poziomie. Nie potrafię żyć bez rywalizacji i już po kilku tygodniach swojej biegowej przygody poczułem, że wypadałoby sprawdzać się co jakiś czas, czy to w przełaju, czy biegach ulicznych – mówił po zawodach ósmy zawodnik Mistrzostw Świata z 2013 roku, które odbyły się w Moskwie.

CITY TRAIL to impreza znana od wieku lat w świecie sportowym. Przyjeżdżając na bieg zawsze chce się pobiec jak najlepiej, ale wczoraj ze względu na pogodę i wysoką temperaturę nastawiłem się tylko na walkę o miejsca. Nie myślałem, że wśród tak utytułowanych biegaczy będę w stanie wygrać, ale mile się zaskoczyłem. Teraz widzę, że praca nad poprawą techniki biegu, czy systematyczny trening kilka razy w tygodniu nie idzie na marne. Nie mam sprecyzowanego planu na jesienne starty. Po prostu żyję aktywnie i kiedy najdzie mnie ochota na rywalizację - to startuję.

Drugie miejsce we wczorajszych zawodach zajął Paweł Tarasiuk (16:25), a trzeci był Mateusz Nowak (16:40). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Alicja Radziej, która minęła linię mety w czasie 19:31 – Dopiero od tego roku wzięłam się na poważnie za treningi, wcześniej biegałam bez planu treningowego, tylko dla siebie. Trenuję głównie pod półmaraton. Dzisiaj pierwszy raz byłam w Lesie Marcelińskim, więc zaskoczył mnie podbieg, który wyrósł za trzecim kilometrem, ale dałam radę – mówiła na mecie zwyciężczyni – Alicja Radziej.

Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (20:01), a trzecią lokatę zajęła Hania Jaraszkiewicz (20:01)

We wtorkowym biegu startował Dariusz Listopad z Lublina. – Biegam w CITY TRAIL w Lublinie od kilku lat. Dzisiaj po raz pierwszy wziąłem udział w cyklu w innym mieście. Mam wrażenie, że nasza lubelska trasa jest trudniejsza niż tutejsza, na której miałem okazję wystartować. Przed tygodniem w Lublinie biegaliśmy po deszczu, więc było dość grząsko. Tutaj warunki na trasie były idealne – podkreślił po biegu zawodnik.

Poza Poznaniem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin (gdzie biegi odbył się kolejno 16, 17, 18, 19, 20 i 23 lipca), a także Wrocław, Katowice i Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’uKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768