redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Sobótka k.Wrocławia, 25 lipca 2018, 16:00, 1306/179504
BORA
Antoni
Stankiewicz
Takiego biegu jeszcze w Polsce nie było - biegowe małżeństwa powalczą w Sobótce

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 3: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: ARCHIWUM: SOBóTKA K.WROCłAWIAPierwsze Mistrzostwa Polski Par Małżeńskich w Biegu na 10 km odbędą się podczas 5. Sobótczańskiej Nocnej Dziesiątki w sobotę 1 września br. Wystartuje o godzinie 20:00, a trasa biegu powiedzie dwoma pętlami poprzez ulice i bulwary podwrocławskiej Sobótki, jednego z najurokliwszych polskich miasteczek położonego u podnóża magicznej Ślęży (718 m npm), kolebki Dolnego i Górnego Śląska.

Dziesięć kilometrów to taki dystans, który można pokonać nawet, gdy zaczęło się trenować niedawno lub ćwiczy się niezbyt regularnie. Warto więc przełamać nieśmiałość i zabrać ze sobą do Sobótki trochę rzadziej i słabiej trenującego współmałżonka. Nawet, jak obydwoje mało, co biegacie to nic nie szkodzi, bo zawsze można fragment trasy podejść, bo limit czasowy biegu w pełni na to pozwala.

Dodatkową atrakcją 1. Mistrzostw Polski Par Małżeńskich w biegu na 10km – co jest absolutną nowością, w pełni i dość entuzjastycznie zaakceptowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, który jest patronatem imprezy - będzie zastosowanie przeliczników WMA (Światowej Federacji Lekkiej Atletyki Master). Współczynniki urealniają poziom sportowy rezultatów biorąc pod uwagę wiek startujących.

OPŁATY STARTOWE: 5. Sobótczańska Nocna Dziesiątka

 
40 pln

50 pln

 
 
do 24
sierpnia

po 24
sierpnia
 

Limit uczestników: 500
 

Przykłady: Wynik kobiety w wieku 51 lat 50:00 po korekcie wyniesie 43:36, a mężczyzny 55-letniego 44:30 urealnia się na 37:21. Może się okazać, że choć żona przybiegła sporo minut za mężem to jednak ona okaże się lepiej punktująca w związku. Najszybciej biegające pary otrzymają m. in. prawo do bezpłatnego startu w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się od 24 do 30 marca 2019 roku w Toruniu.

Startować mogą i single oraz mężowie i żony z rodzin, w których nie udało się namówić drugiej części pary do wysiłku pod Ślężą. Ten bieg od początku stał się prawdziwym biegowym hitem nie tylko ślężańskiej gminy, ale całego powiatu wrocławskiego i województwa dolnośląskiego. W drugiej edycji rangę biegu podkreśliło honorowe wystartowanie do biegu Adama Kszczota, jednego z najlepszych ośmiusetmetrowców naszego globu, honorowego członka Klubu Biegacza Sobótka, który bardzo entuzjastycznie zareagował na pomysł małżeńskich mistrzostw.

Podobnie, jak i halowy mistrz świata w sztafecie 4 x 400 metrów Rafał Omelko, który tutaj w biegu górskim na Ślężę rozpoczynał swoją biegową karierę. Inicjatywę w pełni poparł oraz zadeklarował uczestnictwo przewodniczący komisji rewizyjnej PZLA, wicestarosta pobliskiej Świdnicy, wielokrotny uczestnik sobóckich biegów i ich dobrodziej, prezes DZLA Zygmunt Worsa. Na starcie stanie również Wojciech Gęstwa - Dyrektor rozgrywanego tydzień później 36. Wrocław Maratonu dając sygnał, że jest to idealny sposób do ostatniego sprawdzenia formy przed maratonem.

491
578
412
331
354
2013
2014
2015
2016
2018
 
+18%
-29%
-20%
+7%
Historia frekwencji OPEN

5. Sobótczańska Nocna Dziesiątka rozegrana będzie w tym roku na zmienionej – mającej już międzynarodowy atest – atrakcyjniejszej trasie, która dostarczy Wam biegaczki i biegacze bardzo wielu wrażeń turystycznych; historycznych, krajobrazowych, a nawet religijnych, bo wiedzie obok obu sobóckich kościołów pod wezwaniem św. Anny i św. Jakuba Apostoła. Ksiądz proboszcz z Sobótki bardzo wspiera inicjatywy KB Sobótka i w przyszłym roku zadeklarował udzielenie ślubu parom w dniu biegu aby mogli pobiec jako małżeństwo.

Organizatorzy zapewniają większy komfort oglądania biegu rodzinom i wszystkim sympatykom królowej sportu, bo na niektórych odcinkach trasy czołówkę i wszystkich uczestników biegu można oglądać wielokrotnie. Start spod pięknego ratusza w Sobótce i dalej klimatycznymi alejami Rynku oraz obok zabytkowych i uzielenionych okolic pięknego kompleksu szkolnego czy miejskiego stadionu oczekującego na tartanową nawierzchnię. Bieg daje większe możliwości na dobre lokaty w kategoriach wiekowych, ponieważ klasyfikacje ustalone są gęsto, co 5 lat. Ponadto w jej ramach przeprowadzone będą m.in. Garnizonu Wrocław WP oraz Mistrzostwa Gminy Sobótka.

Organizatorzy biegów w kraju zazdroszczą sobótczanom wielkiej armii wolontariuszy przy każdym biegu organizowanym w Sobótce. Ich praca zaczyna się wiele tygodni przed biegiem. Sobóccy wolontariusze posiadają ogromną wiedzę, która wraz z kolejnymi biegami przekłada się na pełen profesjonalizm. Oni także wraz z policją oraz strażakami starannie przygotowują także trasę.

Na mecie każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal, a najlepsi w poszczególnych kategoriach wzbogacą się o statuetki ręcznie wykonane przez lokalnych artystów. Zachęcamy – także niebiegających – aby przyjechać wcześniej i spróbować lokalnych produktów takich jak wino, piwo, zdrowe pieczywo i wiele innych. Zapraszamy także do spróbowania miejscowych potraw oraz skorzystania z wielu pobliskich atrakcji.

Ambicją i standardem KB Sobótka jest zapewnienie uczestnikom maksimum komfortu. Spełniane to jest to przez stworzenie przyjezdnym możliwości bezproblemowego i bezpiecznego zaparkowania samochodów, brak kolejek w biurze zawodów, masaże i posiłek bez konieczności męczącego oczekiwania. Co roku na zaproszenie KB Sobótka goszczą podczas naszych biegów niezwykli ludzie, nie tylko sportu. Byli tu już dwukrotny mistrz olimpijski w maratonie z Montrealu’76 i Moskwy’80 Niemiec Waldemar Cierpinski, najlepszy polski maratończyk Henryk Szost czy światowa mistrzyni biegów górskich Izabela Zatorska, biegali prezesi Polskiego Radia Wrocław S.A. Ireneusz Guszpit i Tomasz Duda.

Angażujemy lokalny oddział pasjonatów w historycznych, żołnierskich uniformach dla oddania armatniej salwy na rozpoczęcie biegu. Zapewniamy pacemakerów, czyli prowadzących bieg na różne czasy, a wcześniej organizujemy treningi z nimi na trasach sobótczańskich biegów. Wyniki biegu publikowane są natychmiast on-line w internecie.

Komfort, satysfakcja i przyjazna atmosfera dla uczestników są najważniejsze! Bardzo sprawna organizacja zapewnia załatwianie wszystkich spraw bardzo szybko i bezkolejkowo. Szybka i widowiskowa, choć niełatwa trasa daje dużą satysfakcję z osiągnięcia mety. Od samego początku bieg podobnie, jak wcześniej Półmaraton Ślężański stał się liderem organizacyjnych innowacji i niestandardowych rozwiązań. To w Sobótce po raz pierwszy w Polsce zastosowano numery z chipami RFID, SMS-y z międzyczasami prognozujące wynik na mecie, a ostatnio plansze z ostatecznym rezultatem także w formie pamiątkowego zdjęcia oraz wgrywanie fotografii do certyfikatów ukończenia imprezy.

Krótko mówiąc warto do nas przyjechać i już dzisiaj się zgłosić do biegu poprzez naszą stronę www.10.kbsobotka.plWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2018-09-05 - 5. Bonart Sobótczańska Nocna Dziesiątka ...
  2018-08-30 - Już w sobotę 5. BONART Nocna Sobótczańsk...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - 10 km

5. Sobótczańska Nocna Dziesištka - 1.9.2018

2
2018-07-27
Biegi / Biegi - 10 km

2016 - 4. Sobótczańska Dziesiatka

1
2016-09-16
Biegi / Biegi - 10 km

2015 - 3. Sobótczańska Dziesiatka

2
2015-09-21
Biegi / Biegi - 10 km

2014 - Run Masters 2 Sobótczańska Dziesiatka

7
2014-09-30
Biegi / Biegi - 10 km

2013 - Run Masters

8
2013-10-19
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768