redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Szczecin, 24 lipca 2018, 06:00, 601/148019
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
Bieg CITY TRAIL onTour Szczecin na zmodyfikowanej trasie

LINK 1: FANPAGE CYKLU NA FB
LINK 2: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: SZCZECIN      

W poniedziałek, 23 lipca na ścieżkach Puszczy Bukowej odbył się bieg CITY TRAIL onTour Szczecin, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był Patryk Dacka. Wśród pań najlepszą okazała się Sylwia Warchoł. W zawodach uczestniczyło 298 dorosłych oraz blisko 100 dzieci.

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Szczecinie od 2013 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest bardzo urozmaicona. Poniedziałkowe zawody odbyły się w sprzyjających warunkach. Wynik zwycięzcy – Patryka Dacki to 18:05. Drugie miejsce zajął Piotr Pawliński (18:16), a trzeci był Mateusz Leśniak (18:22)

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Sylwia Warchoł, która minęła linię mety w czasie 19:43 - Biegam od czasów szkoły podstawowej, miałam kilka lat przerwy, ale wróciłam do biegania i teraz startuję przeważnie w biegach crossowych. Na co dzień trenuję w Puszczy Bukowej, dlatego to dla mnie łatwy teren, trasa niczym mnie nie zaskoczyła – mówiła na mecie zwyciężczyni – Sylwia Warchoł.

Drugie miejsce wywalczyła Justyna Romej (20:55), a trzecią lokatę zajęła Ewelina Kowalik (21:03). Wczorajsze zawody odbyły się na zmodyfikowanej trasie. Biegacze, którzy znali poprzednią wersję podkreślali, że zmiana była dobrym pomysłem:

Startuję w CITY TRAIL od początku, więc poznałem wszystkie wersje trasy, a było ich kilka. Ta, którą biegliśmy dzisiaj jest najłatwiejszą i mimo, że lubiłem ten trudny, techniczny zbieg, który został usunięty, myślę, że to dobra decyzja. Jest bezpieczniej, ale nadal bardzo ciekawie, bo to świetny teren – podkreślił jeden z biegaczy - Adam Bączyk.

W poniedziałkowym biegu startował Wojciech Jaraszkiewicz z Poznania – Znam cykl z poznańskiej odsłony. Tutejsza trasa jest zdecydowanie trudniejsza niż nasza, ale taki start to dobry trening siłowy i urozmaicenie w treningu. Przyjechałem dzisiaj specjalnie na bieg, wracam do domu i jutro biorę udział w CITY TRAIL onTour Poznań – mówił po zawodach biegacz.

Poza Szczecinem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz (gdzie biegi odbył się kolejno 16, 17, 18, 19 i 20 lipca), a także Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’uKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768