redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Bydgoszcz, 22 lipca 2018, 08:00, 917/146274
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
Bydgoszcz z rekordem frekwencji biegów CITY TRAIL onTour

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: FANPAGE CYKLU NA FB
LINK 3: WYNIKI BIEGU - PDF
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: ARCHIWUM: BYDGOSZCZ      

W piątek, 20 lipca na ścieżkach Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” oraz Nadleśnictwa Żołędowo odbył się bieg CITY TRAIL onTour Bydgoszcz, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był Bartosz Kotłowski. Wśród pań najlepszą okazała się Marta Szenk. W zawodach uczestniczyło 506 dorosłych oraz blisko 300 dzieci. To najwyższa frekwencja ogólnopolskiego cyklu w letniej odsłonie w czteroletniej historii imprezy.

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Bydgoszczy od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Piątkowe zawody odbyły się w sprzyjających warunkach. Wynik zwycięzcy – Bartosza Kotłowskiego to 15:07. Drugie miejsce zajął Paweł Ochal (15:32), a trzeci był Jan Poczewski (15:33)

Bartosz Kotłowski startuje w cyklu jesienno-zimowym od 2013 roku – wygrał pięć edycji, jednak w sezonie letnim pojawił się wczoraj po raz pierwszy:

Dotychczas biegi onTour kolidowały z innymi startami, ale w tym roku podjąłem pracę zawodową i zrezygnowałem z biegania na bieżni, więc mogłem sobie pozwolić na udział w tych zawodach. Wynik jest bardzo zadowalający i pokazuje, że można łączyć pracę i bieganie na niezłym poziomie – mówił po zawodach Bartosz Kotowski – Moje najbliższe plany to Mistrzostwa Polski na 10 km, które odbędą się 4 sierpnia w Gdańsku.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Marta Szenk, która minęła linię mety w czasie 18:44. Drugie miejsce wywalczyła Mirosława Szweda (19:31), a trzecią lokatę zajęła Aleksandra Pękała (19:50)

Poza Bydgoszczą, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto (gdzie biegi odbył się kolejno 16, 17, 18 i 19 lipca), a także Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’uKomentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

13

Autor: 13, 2018-07-29, 09:05 napisał/-a:
to prawda. Nawet w Poznaniu było mniej.Zastanawiam się dlaczego na forum nie ma dyskusji.Czy jest tak dobrze czy też tak żle. Chyba jednak to pierwsze, bo gdy coś nie gra to jednak jest larum.Trasa w Bydgoszczy a właściwie w Myślęcinku jest łatwa i szybka dlatego padają tu bardzo dobre wyniki. Do zobaczenia do jesieni.Startuję tu od pierwszego cyklu, chociaż nie zawsze udało się ukończyć cały. Cóż zdrowie a właściwie kłopoty zdrowotne. 39 lat biegania i 108 000 kilometrów zrobiły swoje.biegnę dalej..

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768