redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Olsztyn, 19 lipca 2018, 20:31, 785/162133
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
Olsztyńska odsłona CITY TRAIL onTour za nami!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: FANPAGE CYKLU NA FB
LINK 3: WYNIKI BIEGU - PDF
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: ARCHIWUM: OLSZTYN      

W środę, 18 lipca nad Jeziorem Długim odbył się bieg CITY TRAIL onTour Olsztyn, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był Paweł Pszczółkowski. Wśród pań najlepszą okazała się Dorota Pawłowska. W zawodach uczestniczyło 266 dorosłych oraz ponad 100 dzieci.

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Olsztynie od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest urozmaicona. Środowe zawody odbyły się w trudnych warunkach, o których mówił po zawodach zwycięzca – Paweł Pszczółkowski:

Najbardziej przeszkadzała wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza. Nie było czym oddychać – podkreślił - 3 dni temu wróciłem z obozu w Szklarskiej Porębie, na którym mocno pracowałem, przebiegłem bardzo dużo kilometrów, zrobiłem kilka dobrych treningów jakościowych. Przyznam, że trochę obawiałem się biegu CITY TRAIL, bo nie wiedziałem, jak nogi zareagują po powrocie z gór, ale jest zwycięstwo i to dobry prognostyk przed sierpniowymi mistrzostwami Polski na 10 km, do których się przygotowuję – dodał.

Czas Pawła to 16:35. Drugą lokatę wywalczył Mariusz Dembowski (17:29), a trzeci był Rafał Wronowski (17:49). Najszybsza z pań – Dorota Pawłowska minęła linię mety w czasie 20:24. Drugie miejsce wywalczyła córka Doroty – Kamila Pawłowska (21:00), a trzecie – Katarzyna Lipnicka (21:32)

Czołówkę biegu tworzą osoby mające zazwyczaj lata treningu za sobą, ale zdecydowaną większością są biegacze-amatorzy, dla których bieganie to odskocznia od codziennych spraw i forma dbania o zdrowie:

Biegam systematycznie od grudnia, od dwóch miesięcy co drugi dzień – według zaleceń lekarza, bo w ten sposób walczę z nadciśnieniem. Muszę przyznać, że bieganie to najlepsze lekarstwo, bo czuję się coraz lepiej, nie mam już problemów z bólem głowy, dodatkowo waga spada, a ja mam więcej energii. Zdecydowanie mogę potwierdzić, że jak człowiek zmęczy się fizycznie, to odpoczywa psychicznie - mówił na mecie jeden z biegaczy – Wojciech Kopczyński – Ten start był moim pierwszym od dwudziestu lat, ostatnio biegałem w zawodach jeszcze w szkole, ale coś czuję, że stanę się stałym bywalcem tego typu imprez.

Poza Olsztynem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin , Warszawa (gdzie biegi odbył się kolejno 16 i 17 lipca), a także Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’uKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768