redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
19 lipca 2018, 08:00, 754/151492Natalia Wojciechowicz
500 km w dwa tygodnie
Już 20 lipca 2018 r. w Świnoujściu przy granicy polsko-niemieckiej Krzysztof Czerepak, zapalony biegacz amator oraz Krzysztof Pawlik, logistyk rozpoczną bieg charytatywny.

W ciągu dwóch tygodni chcą pokonać trasę 500 km wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Podczas biegu odbędzie się zbiórka pieniędzy na operację dla dwuletniej Julii Nieckarz, która urodziła się z wadą nóg.

Julia Nieckarz urodziła się bez kości strzałkowej w prawej nodze. Dodatkowo kość piszczelowa jest wygięta w łuk, staw skokowy jest znikomy i nieruchomy, a w stopie brakuje dwóch promieni, w konsekwencji nie wykształciły się dwa palce. Lewa noga posiada zarys kości strzałkowej, ale piszczel również jest wygięty. Staw skokowy ma lekki zasięg ruchu. W stopie nie ma jednego promienia, co doprowadziło do braku jednego palca.

Aby Julia mogła normalnie się rozwijać potrzebna jest operacja. Polscy lekarze nie posiadają ani kompetencji, ani sprzętu, by przeprowadzić taki zabieg. Koszt operacji w Paley Institute to 820 tysięcy złotych. Część tej kwoty została już zebrana przez rodziców i znajomych.

Zależy nam na rozpropagowaniu całej akcji i zbiórce jak największej liczby pieniędzy. Dlatego zapraszamy do przyłączenia się bądź promocji biegu. Im więcej osób pobiegnie, tym większa szansa na rozgłos, a w konsekwencji na pieniądze dla Julki.

Więcej informacji oraz zbiórkę znajdziecie na polakpomaga.plKomentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

amigos1212

Autor: amigos1212, 2018-07-21, 08:15 napisał/-a:
Brawo Panowie i wszystkim, którzy przyłączyli się w tą akcje :)

 Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768