redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Warszawa, 18 lipca 2018, 14:28, 810/157838
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
Wakacyjne zawody CITY TRAIL w Warszawie za nami

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: FANPAGE CYKLU NA FB
LINK 3: WYNIKI BIEGU - PDF
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: ARCHIWUM: WARSZAWA      

Zawody w środku tygodnia? Czemu nie! We wtorek, 17 lipca w Lesie Młociny odbył się bieg CITY TRAIL onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był debiutujący w CITY TRAIL Daniel Żochowski. Wśród pań najlepszą okazała się „etatowa” zwyciężczyni cyklu – Izabela Parszczyńska. W zawodach uczestniczyło 431 dorosłych, co jest rekordem frekwencji letniej edycji w Warszawie.

Swoje zawody mieli także najmłodsi, którzy startowali na dystansach od 300 m do 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie blisko 90 dzieci. Biegi CITY TRAIL są organizowane w Warszawie od 2013 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Zwycięzca wtorkowych zawodów – Daniel Żochowski - pojawił się w Lesie Młociny po raz pierwszy.

Po tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych stwierdziłem, że chętnie pojawię się na innych przełajowych biegach, stąd ten dzisiejszy start. Chciałem się sprawdzić – podkreślił po zawodach 21-letni zawodnik MKS Polonia Warszawa – Bieg był dzisiaj dosyć wolny, trzymaliśmy się przez 4 kilometry z trzema innymi zawodnikami, przyspieszyliśmy dopiero na ostatnim kilometrze, a prawdziwe ściganie było na finiszu. Planuję startować w cyklu jesienno-zimowym, więc liczę, że ten dzisiejszy wynik uda się znacznie poprawić – dodał.

Czas Daniela to 16:02. Drugą lokatę – z identycznym rezultatem - wywalczył drugi również przed rokiem w CITY TRAIL onTour Warszawa – Adam Świrgoń, a trzeci był Florian Pyszel (16:04). Najszybsza z pań – Izabela Parszczyńska minęła linię mety w czasie 18:06. Drugie miejsce wywalczyła Kinga Reda (18:51), a trzecie – Sara Dytłow (19:08)

Czołówkę biegu tworzą osoby mające zazwyczaj lata treningu za sobą, ale zdecydowaną większością są biegacze-amatorzy, dla których bieganie to odskocznia od codziennych spraw:

Biegam dwa razy w tygodniu, ale to mój pierwszy start w zorganizowanych zawodach. Zdecydowanie wolę biegać w lesie niż po chodnikach i asfalcie, ale dzisiaj warunki były dość ciężkie, bo jest duszno. Mam jednak koleżankę, która motywuje mnie do treningów i zmotywowała także do tego startu. Zresztą nie tylko mnie, bo jesteśmy tutaj większą grupą – mówiła po biegu jedna z uczestniczek – Dorota.

Poza Warszawą, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin (gdzie bieg odbył się 16 lipca), a także Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768