redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Konstancin-Jeziorna, 26 czerwca 2018, 10:54, 722/164337DEMa Promotion Polska
Relacja z IV Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego

LINK 1: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: WYNIKI - 10 KM
LINK 5: WYNIKI - 5 KM
LINK 6: ARCHIWUM: KONSTANCIN-JEZIORNA      

Kolejny rok z rzędu IV Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego notuje rekord frekwencji i gromadzi w Konstancinie ponad 1100 dorosłych i młodych biegaczy. Biegaj’MY z DEM’a coraz mocniej rozwija biegową przygodę z organizacją biegów i zdaniem biegaczy robi to naprawdę dobrze!

Już po raz czwarty Park Zdrojowy w Konstancinie – Jeziornie przyciągnął biegaczy z całej Polski (i nie tylko), by oddać hołd Piotrowi Nurowskiemu – polskiemu działaczowi sportowemu i społecznemu, prezesowi PKOl w latach 2005 – 2010, zmarłemu tragicznie w katastrofie smoleńskiej. W tym roku impreza przybrała wyjątkowy charakter. W ramach Festiwalu Biegowego, zawodnicy wystartowali w biegu na 5 i 10 km. Odbyły się także dwa biegi dla dzieci: na 350m (5-8 lat) oraz 650 m (9-13 lat). Było to świetne przygotowanie przed zbliżającymi się letnimi imprezami biegowymi, a także przed II Królewskim Festiwalem Biegowym w Wilanowie oraz Biegiem na Kopiec Powstania Warszawskiego, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

555
570
729
758
2015
2016
2017
2018
 
+3%
+28%
+4%
Historia frekwencji OPEN

169
182
213
255
2015
2016
2017
2018
 
+8%
+17%
+20%
Historia frekwencji KOBIETY

Czwarta edycja to również kolejny rok zaangażowania w wydarzenie marki PLUS w roli Sponsora Strategicznego oraz stacji POLSAT NEWS w roli Patrona Medialnego.

Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży, które organizuje masowe zawody sportowe „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowe wakacje dla utalentowanej młodzieży oraz szkolenia dla organizatorów zawodów. W ciągu 20 lat „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w których do tej pory uczestniczyło milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Patronat Honorwy nad imprezą objął Burmistrz Konstancina – Jeziorny pan Kazimierz Jańczuk.

Na wydarzeniu organizowanym pod Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki nie mogło zabraknąć Prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego oraz Sekretarza Generalnego PKOl Adama Krzesińskiego. Gośćmi specjalnymi byli również Olimpijczycy. Robert Korzeniowski wystartował wraz z biegaczami i stanął na pierwszym miejscu na podium w swojej kategorii wiekowej, Paweł Skrzecz wystąpił w roli pilota biegu, prowadząc biegaczy samochodem marki Volkswagen Amarok udostępniony na czas wydarzenia przez salon VW Rowiński-Wajdemajer.

Sportowe zmagania na 5 km rozpoczęła rozgrzewka poprowadzona przez najszybszego na świecie biegacza Wings For Life – Bartosza Olszewskiego. Pokazał biegaczom, jak odpowiednio rozgrzać mięśnie przed biegiem w deszczu. Jako pierwszy metę biegu na 5 km przekroczył Patryk Stypułkowski z czasem 15 min i 21 sek. Kilka sekund po nim na mecie pojawił się Florian Pyszel (15:32). Na trzecim stopniu podium uplasował się Rafał Stankowski (17:26)

Wśród pań najszybsza była Emila Mazek z czasem 18:30, za nią Justyna Grzywaczewska (19:02), a jako trzecia Joanna Cibicka (19:43).W biegu na 5 km wzięło udział 272 biegaczy.

Następnie odbył się bieg na 10 km, w którym wystartowali goście specjalni - Norbert Noras Dąbrowski oraz Robert Korzeniowski.

Zwycięzcą tego biegu został Krzysztof Wasiewicz z czasem 30:51. Jako drugi linię mety przekroczył zawodnik z Ukrainy – Paweł Vareckyi (31:49). Trzecie miejsce należało do Mateusza Barana (32:57)

Najszybsza wśród kobiet była reprezentantka Ukrainy – Valentyna Kiliarska (35:55). Na drugim miejscu uplasowała się Anna Łapińska z wynikiem 36:19. Na trzecim stopniu podium stanęła także reprezentantka Ukrainy – Olena Popova (37:01). Na linii mety zameldowało się w sumie 754 uczestników.

Na zwycięzców czekały liczne nagrody. Telefony od Sponsora Strategicznego firmy PLUS, grille od KNORR, by zgodnie z hasłem “grillujemy na swoim” zawodnicy byli przygotowani do okresu wakacyjnego, blendery oraz zestawy produktowe od firmy HAL, właściciela marki Kolorodo. Vouchery noclegowe od Hotelu Krasicki z Lidzbarka Warmińskiego, a także pakiety regeneracyjne od Uzdrowisk Polskich i CKR. Zawodnicy otrzymywali również zestawy produktowe od marki Bakalland oraz vouchery na sportowe zakupy od Sklepu Biegacza. Kierujący samochodami mogli cieszyć się z voucherów na paliwo od Stacji paliw BP ZOŚKA i BP Wiktoria. W nagrodach były również dodatkowe zestawy skomponowane z myślą o kobietach od Thera Polska.

Biegacze po zakończonych zmaganiach mogli skosztować posiłku regeneracyjnego przygotowanego przez Sponsora Głównego wydarzenia, firmę KNORR.

W strefie gastronomicznej na biegaczy czekał grillowany kurczak oraz warzywa, a także sosy Tortex, Hellmann’s i przyprawy od KNORR. Ponadto można było spróbować pysznej grochówki, którą serwowało Centrum Kompleksowej Rehabilitacji z Konstancina-Jeziorny. Uczestnicy mogli także skorzystać z oferty Lignaform, która serwowała przygotowywane na miejscu przez włoskiego kucharza Andreę, pyszne dietetyczne spaghetti. Oprócz tego nie zabrakło też lodów od Sponsora Głównego Biegu – firmy Algida. Okazały się idealne na ochłodę po przebytych kilometrach, a także jako słodka nagroda – jak najbardziej zasłużona po włożonym wysiłku.

Chwilę po południu wystartowały biegi dla dzieci na dystansach 650 m (starsza grupa wiekowa – 9-13 lat) raz. 350 m (5-8 lat). W sumie wystartowało ich blisko 200. Zaangażowanie, jakie najmłodsi zawodnicy włożyli w pokonywany dystans zostało nagrodzone medalami oraz wsparciem kibiców. Na trzech najszybszych chłopców i trzy najszybsze dziewczynki w każdej kategorii wiekowej czekały nagrody i puchary od sponsorów wydarzenia. Dzięki temu młodzi zawodnicy mogli wziąć udział w głównej celebracji, która odbyła się na scenie amfiteatru. Fundatorem medali dla dzieci był GOSiR Konstancin – Partner wydarzenia.

Na wszystkich gości wydarzenia czekało wiele atrakcji. Wśród nich stoisko marki MOVO Training, na którym można było wypróbować rolki i wałki do automasażu mięśni. Strudzone po wysiłku mięśnie można było także zregenerować w namiocie CKR oraz Uzdrowiska Konstancin. W strefie Samsung - Partnera Sponsora Strategicznego wydarzenia operatora sieci komórkowej firmy PLUS, na gości czekał pokaz nowych telefonów marki, a także okulary VR, atrakcje dla dzieci i moc gadżetów. Oprócz tego mobilne stacje ładowania telefonów komórkowych – tak, aby w social mediach móc na bieżąco informować znajomych o przebiegu wydarzenia.

Ogromną atrakcją dla najmłodszych zawodników okazała się strefa zabaw i animacji ustawiona przez Manufakturę Zabawy. Dzieci mogły obejrzeć pokaz puszczania baniek mydlanych, wspólnie kolorować, grać w piłkę i korzystać z ogromu przygotowanych animacji. Wśród stoisk nie mogło zabraknąć namiotu ATM Grupa – Partnera Głównego wydarzenia, gdzie można było spotkać znane ze szklanego ekranu osoby. Ponadto przy stoisku Rowiński – Wajdemajer można było obejrzeć samochody z najnowszych serii oraz umówić się na jazdę testową.

A to wszystko osładzały rozdawane przez hostessy słodkie krówki od Sponsora – firm Sokółka Okna i Drzwi. Całość wydarzenia była relacjonowana w Polsat NEWS. Reporterzy z kamerą towarzyszyli zawodnikom na starcie i mecie biegu. Dzięki czemu nawet ci, którym nie udało się dojechać do Konstancina – Jeziorny, mogli być na bieżąco.

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego przejdzie do historii. Po pierwsze dlatego, że po raz pierwszy w jego ramach odbyły się aż cztery biegi. Po drugie ze względu na wyjątkową pogodę – Konstancin – Jeziorna przyzwyczaił uczestników do upałów, a w tym roku zaserwował dawkę chłodzącego deszczu. Po trzecie dlatego, że jak co roku dopisali biegacze, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę. Rodzinną i prawdziwie sportową.

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia, które odbędą się we wrześniu – Królewski Festiwal Biegowy w Warszawa – Wilanów oraz Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego. Ten pierwszy będzie możliwością sprawdzenia umiejętności w biegach na 5, 10 km oraz w półmaratonie. Drugi zaś – bieg dla każdego – biegacze sami wybierają dystans i godzinę startu. A wszystko to w hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego. Zapisy na stronie organizatora www.biegajmyzdema.plWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2018-06-19 - Zapraszamy do Konstancina - Jeziornej na...


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768