Rumunia, 27 maja 2018, 20:10, 1831/190079
Admin
Michał
Walczewski
Patrycja Berezowska i Andrzej Radzikowski Mistrzami Europy w biegu 24-godzinnym!

LINK 8: ARCHIWUM: ZAGRANICA - RUMUNIA

Nasza znakomita ultraska, specjalistka od biegów 12-godzinnych, dobowych oraz 2-dobowych w Rumuńskiej Timishoarze dorzuciła kolejny złoty medal do swojej kolekcji. Tym razem zwyciężyła w Mistrzostwach Europy w biegu 24-godzinnym z wynikiem 243.35 kilometrów!

Osiągnięty wynik jest o 16 kilometrów słabszy od nieoficjalnego rekordu świata na tym dystansie wynoszącego 259,991 km. Rekordu, który przypomnijmy, także jest dziełem Patrycji :-) Berezowska ustanowiła go w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii.

Tym razem walka o tytuł nie toczyła się tylko na papierze. Dość niespodziewanie losy mistrzowskiego tytułu ważyły się do samego końca za sprawa Dunki, Stine Rex która ostatecznie uplasowała się na drugiej pozycji ze stratą zaledwie 1400 metrów (241.92 km). Niewiele mniejsza różnica była między drugą a trzecią zawodniczką którą była kolejna z naszych reprezentantek - Małgorzata Pazda-Pozorska (240.69 km)

Nasze zawodniczki pobiegły rewelacyjnie pokazując, że na Starym Kontynencie nie mają sobie równych rywalek. W pierwszej dziesiątce uplasowało się aż pięć zawodniczek z Polski na miejscach odpowiednio: 1,3,4,6 i 9! Z wynikiem 720.45 km (liczy się łączny wynik trzech pierwszych reprezentantek kraju) zdobyły złoty medal drużynowo deklasując wręcz srebrne medalistki z Niemiec (656.24 km) - różnica 64 kilometrów jest niewyobrażalna.

Także w rywalizacji mężczyzn wracamy z tarczą. Tutaj złoty medal wywalczył kolejny nasz As biegów ultraczasowych: Andrzej Radzikowski. Z wynikiem 265.41 km pokonał o 900 metrów (!!) reprezentanta Francji Stephana Ruela (263.54 km). Łukasz Sagan zajął 21 miejsce Przemysław Basa - 32. Drużynowo Polacy zajęli czwarte miejsce, do podium zabrakło nieco ponad 15 kilometrów (710.37 km) , a zwyciężyli drużynowo Francuzi z wynikiem 754.62 km.