redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
12 maja 2018, 09:00, 3801/203387
easymove.com.p
Maciej
Otawski
Virtual Run Polska – biegaj, gdzie chcesz, pomagaj innym i zdobywaj medale!
      Twoje bieganie, Twój wybór, Twój cel! Virtual Run to całoroczny cykl różnych biegów charytatywnych, który na polskim rynku biegowym pojawił się rok temu, czyli w maju 2017.Jak to działa? Możesz wziąć w nich udział bez względu na to, gdzie akurat przebywasz. Jesteś w domu, w delegacji, a może na wakacjach w Hiszpanii? W tym przypadku to bez znaczenia, bo startując w Virtual Run – miejsce startu wybierasz sam! Nie tracisz więc również pieniędzy na dojazd.

Imprezy „wirtualne” to wolność biegania, rywalizacja, motywacja, przepiękne medale, a co najważniejsze pomoc innym. Wszystko działa tak: wybierasz imprezę, w której chciałbyś pobiec, rejestrujesz się, wnosisz opłatę startową i w wyznaczonym przedziale czasowym pokonujesz dystans danego biegu tam, gdzie się aktualnie znajdujesz. Swój rezultat wpisujesz na stronie VR w tabeli wyników wraz z linkiem lub screenem np. z endomondo lub zegarka, a system automatycznie ustala Twoje miejsce na liście.

Na końcu każdy otrzymuje atrakcyjny, kolorowy pamiątkowy medal, wysyłany pocztą. Dochód z zawodów przekazywany jest w całości na cele charytatywne. Tyle teorii, a jak to wygląda w praktyce?

W przeciągu roku w zawodach wystartowało łącznie 1685 biegaczy pokonując w sumie 13.210,00 km.

Od sierpnia 2017 działa też Virtual Bike Polska, który pozwala na tych samych zasadach z tą tylko różnicą, że nie biegniemy tylko jedziemy rowerem.Aktualnie biegać można w zawodach „Nanga Parbat Race 2018”. Każdy zawodnik ma do pokonania symboliczny dystans 7238 m (7,5 km). Dochód z akcji przeznaczymy na pomoc dzieciom Tomka Mackiewicza Maxa, Toni i Zoi.Organizatorem Virtual Run Polska jest Fundacja Pomagam Na Medal. W portfolio posiada też charytatywne biegi realne. W przypadku tych biegów osoby, które danego dnia nie mogą pojawić się na wspólnym starcie maja zawsze możliwość udziału „wirtualnego”.

Jak to wygląda? Można przekonać się niebawem – 19 maja rusza Wrocław Run Hau a dochód przekazany zostanie na wsparcie wrocławskiego schroniska dla zwierzaków.

Zawodnicy mają do wyboru dwie możliwości:

- start wspólny 19 maja o godzinie 11.00 w Lasku Osobowickim
- start wirtualny – dzień, miejsce i godzinę startu wybierasz sam a trasę należy pokonać pomiędzy 19 a 31 maja 2018.Czy „wirtualne” starty przyjmą się u nas? Z tego co można zauważyć na światowym rynku tego typu imprezy cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie :-)Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

cierpliwy

Autor: cierpliwy, 2018-05-13, 17:57 napisał/-a:
Mam nadzieje,że sie przyjmie bo pomysł jest świetny.

 

GRZEŚ9

Autor: GRZEŚ9, 2018-05-13, 18:24 napisał/-a:
Ciekawy pomysł. Od kilku lat pracuję za granicą i mam mało możliwości biegania w Polsce. Muszę spróbować :-)

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768