redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Sosnowiec, 02 kwietnia 2018, 07:00, 1023/102950Agnieszka Warwas
5. Harpagańska Dycha w Sosnowcu przeszła do historii

LINK 1: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 5: WYNIKI DRUŻYNOWO - PDF
LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ - CZ.1
LINK 7: GALERIA ZDJĘĆ - CZ.2
LINK 8: GALERIA ZDJĘĆ - CZ.3
LINK 9: ARCHIWUM: SOSNOWIEC      Podobno zeszłoroczna była super … ale jak się okazuje – zasłyszane od zawodników podajemy dalej – ta była jeszcze lepsza ;) Remonty w Sosnowcu zmusiły nas do zmiany trasy i pełni obaw czekaliśmy na niedzielę 25 marca … Pobiegli, poszli … na nową zmienioną trasę, z niewielkimi podbiegami, prowadzącą przez ścisłe centrum miasta, ale również przez tereny naszych cudnych Stawików, a kończąc metą tartanową na stadionie (taka dodatkowa atrakcja). Na tej trasie ze swoimi możliwościami zmierzyło się 863 biegaczy oraz 100 osób uprawiających marsz Nordic Walking.

Jak to powiedziała Nasza Anna Prezeska – okno pogodowe było dla nas łaskawe !!! Po mroźnych śniegowych porankach … w niedzielę temperatura była na plusie i z każdą minutą wschodzące słońce coraz cieplej obejmowało wszystkich swoimi promieniami. Pasjonatom biegania udało się uzyskać bardzo dobre wyniki, z licznymi rekordami życiowymi włącznie. Posłuchajcie co sami powiedzieli:


Pierwszą z Pań na linii mety była Agnieszka Gortel-Maciuk (z czasem 36:10), a podium dopełniły Dominika Brol (38:42) i Urszula Stanek (41:25)

W biegu na dystansie 10 km najszybszy okazał się Adam Czerwiński, który zwyciężył z wynikiem 32:36. Drugie miejsce zajął Abderrahim Elasri, który stracił do zwycięzcy 10 sekund. Trzeci był Andrzej Nowak (33:26)

Zawodnicy oczywiście w nagrodę otrzymali pamiątkowe medale. Medal kolejnej edycji imprezy – zachwycił – najpierw nas organizatorów ;), a co najważniejsze - zwycięzców naszej Harpagańskiej.

Każdy z uczestników w swoim pakiecie startowym otrzymał: pamiątkową techniczną koszulkę, izotonik, kalendarz od Wydawnictwa Aniew, produkty promocyjne od firmy Olimp (Sklep PBC Katowice-Galeria) oraz wejściówki i kupony zniżkowe od naszych wspaniałych i hojnych sponsorów. Główny sponsor imprezy - Mercedes Benz Sosnowiec/Van Pro Center dla wszystkich uczestników dodatkowo do kompletu ufundował doskonale pasującego buffa.

Każdy zawodnik na mecie miał zagwarantowane odpowiednie nawodnienie. W tym roku dzieki hojności sponsorów do wyboru była woda mineralna od Piwniczanki oraz Piwo Radler 0% od Grupy Żywiec – za co w imieniu startujących – my organizatorzy - bardzooooo dziękujemy !!!

5. Harpagańska Dycha to impreza przygotowana przez Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu i Miasto Sosnowiec. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi, pasjonatów sportu, biegania i nie tylko, po raz kolejny mieliśmy okazję zorganizować imprezę, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Limity miejsc zostały wyczerpane przed ostatecznym terminem zakończenia zapisów, co spowodowało sporą listę rezerwowych zawodników czekających na możliwość wzięcia w niej udziału. Do ostatniej minuty czekali na zamknięcie biura i informację: ROZGREWAJCIE SIĘ – STARTUJECIE !!!

Podczas oczekiwania na rozdanie nagród w kategorii OPEN i poszczególnych kategoriach wiekowych oraz losowanie nagród wśród uczestników na scenie mieliśmy możliwość obejrzenia fantastycznych występów:

- pokazu zumby przygotowanych przez Zumba Bakcyl i Becię Jankowską - ZOBACZY TUTAJ

- występu grupy z klubu Dance4you fitness club z Będzina - ZOBACZY TUTAJ

W naszym, z roku na rok, rozwijającym się "miasteczku biegowym" gościliśmy w niedzielę:

- F.U.H Elite , który przygotował mega grochówę, jako posiłek regeneracyjny dla zawodników
- BAJOKO.pl - malowanie buziek, skręcanie balonów, a nawet niektóre dzieciaczki znalazły tam fachową opiekę na czas startu rodzica
- 2-Koła Sklep & Serwis rowerowy - z super rowerami, które przed Wami wypróbowała (oczywiście dla Waszego bezpieczeństwa) nasza Pani Prezes Anna rower elektryczny zrobił na niej wrażenie
- Vertiss - gdzie można było zakupić wypasione koszulki techniczne i nie tylko, część z Was otrzymała w nagrodę za I miejsce koszulkę techniczną (w biegu) lub buffa (w nordic walking),
- PBC Perfect Body Center Katowice Galeria Katowicka - na jego stoisku można było kupić batony, shoty, żele energetyczne i inne suplementy przydatne przed, w trakcie i po męczącym biegu
- Coffee Van - zapraszał do zakupu pysznej, aromatycznej kawy, a obok mieliście możliwość zakupienia pączków angielskich
- na scenie muzyką atmosferę podkręcał DJ Paweł Walczyk - my chodząc z aparatami ... widzieliśmy jak co poniektórzy kręcili pupkami
- "wirtualnie" w tym roku pojawił się u nas sponsor, który ufundował dla najwytrwalszych na mecie - sól dla sportowców - SALCO - zgodnie z umową wręczyliśmy im na mecie kilka wiaderek a na żywo - za rok ???
- dodatkową atrakcją (po raz pierwszy na Harpagańskiej, ale liczymy, że nie ostatni) była możliwość skorzystania odpłatnie z grawerowania medalu, który dla WAS zrobiła firma GrawerBus - ZOBACZY TUTAJ

Wszyscy zawodnicy zarówno przed biegiem, jak i po jego ukończeniu mieli możliwość skorzystania z konsultacji u fizjoterapeuty i darmowego masażu przygotowanych w tym roku przez Fizjoterapia Justyna i RCKU Sosnowiec

W przygotowanie imprezy włączyli się również:

- pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - bez których scena i nagłośnienie, przygotowanie i zabezpieczenie oraz właściwe oznakowanie trasy nie miałyby racji bytu,
- Straż Miejska w Sosnowcu i Komenda Policji w Sosnowcu, którzy czuwali nad bezpieczeństwem na trasie,
– docenić należy także wolontariuszy, którym należą się brawa za ich zaangażowanie.

Sponsorem Głównym imprezy była firma MERCEDES BENZ SOSNOWIEC/ VAN PRO CENTER.

Bogate pakiety, nagrody na podium i nagrody do rozlosowania pośród Wszystkich - to wszystko również dzięki naszym sponsorom i fundatorom. Niektórzy z nich są z nami od pierwszej edycji, niektórzy dopiero dołączyli. My cieszymy się z każdej najmniejszej podarowanej nam nagrody, a jesteśmy mega dumni, że fundatorzy dołączają z bonusami do pakietu dla zawodników. Losowanie nagród nie miało końca, z czego się niezmiernie cieszymy i śpieszymy podziękować (kolejność przypadkowa):

- PBC Perfect Body Center Katowice Galeria Katowicka
- Fizjoterapia Justyna
- Vertiss
- Wake Zone Stawiki
- Solarz Nieruchomości - sprzedaż kupno wycena domów i mieszkań
- Xtreme Fitness Sosnowiec
- Medalówki - Wieszaki na medale
- Mięta i miód - sklep ze zdrową żywnością
- Nessi Sportswear
- Trattoria La Festa
- 2-Koła Sklep & Serwis rowerowy
- SALCO
- Jerzy Skarżyński
- URODZENI BIEGACZE - Specjalistyczny Sklep Sportowy
- Sklep Biegacza
- Vegenerat Biegowy
- Herbaciarnia Filiżanka
- Gymeltoro
- Poziom450
- Wydawnictwo Aniew
- Komputronik Home
- BINGOSPA Polska
- Trattoria Pizzeria Stonehenge Sosnowiec
- Akademia Kobiecości
- ArtKwarium
- Autodrom Sosnowiec gokarty.sosnowiec.pl
- wydawnictwom: Bukowy Las, Zysk i S-ka Wydawnictwo i Wydawnictwo Galaktyka
- Fabryka relacji
- Galeria "Coś Pięknego"
- Herbaciarnia Marzenie
- Studio Figura Sosnowiec
- Studio Urody Hipnoza
- Instytut Luisa - www.instytutluisa.pl
- konopnyszop.pl
- La Isla Del Chocolate
- Laserhouse
- Cross Box Evolution
- Zagłębiarki - design rodem z Zagłębia Dąbrowskiego
- Panna Anna
- Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka
- PowerFit
- Supleshop.pl
- Uniklima

Wisienką na torcie było losowanie nagrody wyjątkowej – ufundowanej przez Tajemniczego Sponsora – Skoku Tandem z instruktorem, który wtgrała Pani Dorota Bagińska – GRATULUJEMY !!! Nagrodę wykorzysta Pani w Tandsnow, profesjonalna firmę specjalizującą się w skokach z kilku tysięcy metrów nad ziemią ;)

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez; portal Maratony polskie, Radio ESKA, Radio Zagłębie FM oraz przez Tygodnik Twoje Zagłębie

Cieszą nas ogromnie pozytywne opinie, super komentarze, dochodzące „pocztą pantoflową" słowa uznania - za organizację, za atmosferę, za nową zmienioną trasę (uff nasze obawy nie miały podstaw), za atrakcje, za sprawnie działające biuro i wiecie za co … za rozśpiewany DEPOZYT, w którym „jeszcze nie poprosiłem o worek … a już miałem go w dłoni ;)

DZIĘKUJEMY BARDZO !!!

Słowa, wypowiedziane przez naszą Panią Prezes Annę Pałuszną podsumowują doskonale co jest podstawą dobrze zorganizowanej imprezy:

„Harpagani z całego serca dziękuję, że jesteście ze mną - wpieracie, pomagacie, bo tylko Razem możemy zdziałać aż tak wiele!!! HARPAGAN SOSNOWIEC!!!!!!!!

Nic dodać ... nic ująć ;) W EKIPIE JEST SIŁA <3

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2018-03-09 - 5. Harpagańska Dycha już za 14 dni...
  2018-01-20 - 25 marca 2018 Harpagańska Dycha...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - 10 km

6. Harpagańska Dycha - Sosnowiec, 31.3.2019

1
2019-01-05
Biegi / Biegi - 10 km

2018 - 5. Harpagańska Dycha

7
2018-03-27
Biegi / Biegi - 10 km

2017 - 4. Harpagańska Dycha

1
2017-02-06
Biegi / Biegi - 10 km

2016 - 3. Harpagańska Dycha

11
2016-03-31
Biegi / Biegi - 10 km

2015 - 2. Harpagańska Dycha

46
2015-04-01
Biegi / Biegi - 10 km

2014 - Harpagańska Dycha

25
2014-04-03
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768