redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Wejherowo, 19 stycznia 2018, 11:13, 752/142132Justyna Grzywaczewska
TriCity Trail Półmaraton - rejestracja otwarta!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ARCHIWUM: WEJHEROWO      

W środę, 17 stycznia ruszyły zapisy do czwartej edycji przełajowego półmaratonu towarzyszącego biegowi ultra TriCity Trail. Zawody są rozgrywane na malowniczej pętli poprowadzonej ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy Wejherowa. W tym roku impreza odbędzie się 8 lipca.

21 km wrażeń

TriCity Trail Półmaraton to bieg, który rozpoczyna się płaskim, asfaltowym odcinkiem. Po dwóch kilometrach trasa wbiega do lasu i zaczyna się najciekawszy fragment – kilka kilometrów urozmaiconego terenu, w dużej mierze prowadzącego pod górę. Nie są to jednak duże przewyższenia – na 10-kilometrowym odcinku uzbierało się +280 metrów.

Kiedy biegacze miną tabliczkę z oznaczeniem 12. kilometra będą mogli odetchnąć – dalsza część dystansu to długi zbieg ciągnący się niemal do samej mety. Ta będzie zlokalizowana w Parku Miejskim w Wejherowie.

Start półmaratonu jest zaplanowany na 8 lipca na godz. 9:00, w Paku Miejskim w Wejherowie. Limit czasu na pokonanie 21 km to 3,5 godziny. Limit zawodników – 600 osób. Opłata startowa do końca maja wynosi 50 zł. Warto wspomnieć, że w edycji 2017 zwyciężył Rafał Kołodzik (jego czas to 1:21:13). Wśród kobiet wygrała Monika Rolbiecka (z czasem 1:34:23)

Do wyboru też dłuższe biegi

TriCity Trail Półmaraton jest dystansem towarzyszącym biegowi ultra – 80 km+ oraz zawodom na dystansie Maraton+ (47 km). W obu biegach limity miejsc to 250 zawodników. W edycji 2018 odbędzie się także Sztafeta 80 km+. Zapisy do tych biegów trwają od grudnia.

Zawody dla dzieci i młodzieży

W ramach lipcowej imprezy zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior. Najmłodsi będą rywalizować na dystansach od 300 m do 2 km. Rejestracja została otwarta również 17 stycznia.

W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 800 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook’u.Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768