redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Lubliniec, 11 stycznia 2018, 11:47, 1723/153403
Prezes
Zbigniew
Rosiński
13 stycznia startują zapisy na 14 Bieg Katorżnika

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: ARCHIWUM: LUBLINIEC      

Miłośnicy biegania w błocie, przeprawiania się przez bagna i brodzenia w wodzie zacznijcie odliczać godziny do rozpoczęcia zapisów na 14 Bieg Katorżnika. Ale zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu zastanówcie się czy Katorżnik jest imprezą, która Was usatysfakcjonuje.

Czas pokonywania ok. 12 km trasy jest zbliżony do waszych wyników w maratonie. Nie tylko pot i łzy, ale naprawdę dużo ran, skręceń, zerwań, stłuczeń, hipotermii i zasłabnięć jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć będzie Was pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy. Do tego trzeba dodać drogą opłatę a pakiet skromny, podkowa szara a koszulka podarta. Złe warunki logistyczne, trasa jest za długa i za ciężka, ale również za krótka i za łatwa. Niech Twoja decyzja o starcie będzie głęboko przemyślana. Chwila słabości na trasie może skutkować dyskwalifikacją, o którą będziesz miał pretensje.

Rejestracja uczestników kultowej imprezy ruszy w sobotę 13 stycznia o godzinie 19. Potrwa… no właśnie ile potrwa? W ostatnich latach czas zapisów liczony jest w minutach. 1100 dorosłych i 250 dzieci taki jest limit przy zapisach. Dla tych ostatnich nieznacznie zwiększyliśmy limit po ubiegłorocznym sprawdzianie z rozdzieleniem chłopców i dziewczynek. Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica. Rywalizacja drużynowa Galernik Team została przeniesiona z godz. 13 na 10. Zostało to podyktowane tym, że to jedyna fala, w której rywalizacja jest bardziej poważna żeby nie napisać zacięta i obejmuje większość jej uczestników.

Galernicy będą mieli trasę tylko dla siebie, nie będą już „tratować” nam dościgniętych pań, ewentualnie napotkają jakąś parę uciekinierów. Zmieniona będzie również trasa (jak co roku), a w zasadzie jej długość tak by rekordziści nie przebywali w bagnie po ponad 7 godzin. Osoby zakręcone na punkcie Katorżnika, czyli te co chcą wystartować po raz 10 lub więcej do czasu zapisów mogą zarezerwować sobie miejsce w wybranej godzinie. Oferta dotyczy również tych co chcą ukończyć Wielkiego Lublinieckiego Szlema Biegowego (Setka, Katorżnik, BONK, MK).

Przypominamy że zgłoszenia nie są przyjmowane w jednym panelu na całego Katorżnika. Dla każdej z fali – w tym dzieci – przypisany jest oddzielny panel zgłoszeniowy, więc dobrze opracujcie strategię zapisu (wybranej godziny). Czyli przy braku miejsc trzeba będzie zmienić panel i od nowa się zarejestrować. Przed zapisami zapoznajcie się z regulaminem i dopiero wtedy zadawajcie pytania. Przypominamy, że po wysłaniu zgłoszenia macie tydzień czasu na wniesienie opłaty lub nie, co jest równoznaczne z rezygnacją z biegu. Terminy opłat w tabeli dotyczą osób, które w innym czasie zostaną dopuszczone przez organizatora do startu lub w przypadku nie wyczerpania limitu, co teoretycznie jest możliwe.

Jak poprzednio starty o różnych porach różnić się będą pod względem cenowym. Proponujemy by przy wyborze godziny kierować się logistyką. Dla ludzi ze Śląska i sąsiednich województw proponujemy godziny popołudniowe. Można wtedy wstać nawet o godz. 9, zjeść śniadanie, przyjechać i wystartować. Poranne godziny zostawcie osobom, które przyjeżdżają tu z daleka i nocują.

Panele do zapisów: KLIKNIJ TUTAJ

HARMONOGRAM

PIĄTEK
15:00 – 21:00 - Biuro Zawodów
15:00 – zbiórka do Ucieczki Zakładników

SOBOTA
Rano - Finisz Ucieczki Zakładników
07:30 – 15:00 - Biuro Zawodów
10:00 – Galernik Team
10:07 i 10:15 – Mikro Katorżnik
10:25 i 10:35 - Mini Katorżnik
10:45 - Mały Katorżnik oraz Bieg Babci i Dziadka
11:00 – Bieg Mężczyzn
11:30 – Bieg VIP i Dziennikarzy
12:00 – Bieg Kobiet
13:00 – Bieg Mężczyzn
14:00 – Bieg Mężczyzn
15:00 – Bieg Mężczyzn
Dekoracje indywidualne bezpośrednio po biegu
17:00 – Dekoracja wszystkich drużyn Galernik TeamKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768