redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Grecja, 27 grudnia 2017, 10:38, 1662/154835Organizator
255 km z Delf do Olimpii - 27 do 29 kwietnia

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - GRECJA      

Classic Ultra Distance Race w historycznym otoczeniu Grecji od 27 do 29 kwietnia 2018! Dolihos Ultra prowadzi 255 km z Delf do Olimpii.

  Każdy biegacz marzy o startach w Grecji. Także ultrasi mają okazje zmierzyć się z długimi dystansami w tym kraju, i to nie tylko na trasie ze Sparty do Aten.

Najsłynniejszy jest oczywiście Maraton w Atenach. To miejsce, które w 1896 roku podczas pierwszej nowożytnej olimpiady dało początek trwającej do dziś historii biegania maratonów. Drugim słynnym biegiem jest oczywiście Spartathlon. To wyzwanie dla tych, którzy mogą uważać maraton za łagodną rozgrzewkę: 246 kilometrów trasy z Aten do Sparty odbywające się każdego września.

Ale to nie jedyne tej rangi zawody w Grecji. W przyszłym roku po raz siódmą odbędzie się bieg, który ma potencjał aby zdobyć międzynarodową sławy podobną do tej, jaką ma obecnie Spartathlon. Dolihos Ultra łączy dwa inne starożytne miejsca w Grecji: Delfy i Olimpię. Delfy to najsłynniejsza w starożytności wyrocznia położona w górach na północ od Zatoki Korynckiej, a Olimpia to oczywiście miejsce rozgrywania starożytnych Igrzysk. Długość tego biegu to aż 255 kilometrów - więcej, niż jego bardziej uznanego odpowiednika, Spartathlonu.

  Podczas gdy miejsca startowe w Spartathlonie są zwykle niedostępne ze względu na swoją międzynarodową reputację, zgłoszenia do Dolihos Ultra, który odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia 2018, są nadal dostępne. Bieg rozgrywany jest w atrakcyjnej i zróżnicowanej scenerii. 60% trasy prowadzi drogami gruntowymi i ścieżkach polnymi. Pozostałe odcinki znajdują się na asfaltowych drogach, w tym na skrzyżowaniu mostu Rio Antirio, który łączy Grecję Kontynentalną z północnym Peloponezem. Most ten jest jedną z największych nowoczesnych atrakcji Grecji - jest to jeden z najdłuższych na świecie mostów wiszących o długości 2,8 km.

Najwyższy punkt biegu znajduje się na wysokości 1100 metrów. Łączna suma podejść wynosi ponad 5400 metrów, a całkowity spadek to prawie 6000 metrów. Impreza rozpoczyna się w ciągu dnia i trwa przez całą noc z 28 stacjami żywienia aż do mety w Olimpii.

  Limit czasu na pokonanie 255 kilometrów wynosi 48 godzin. Meta znajduje się w Olimpii, w miejscu starożytnych Igrzysk Olimpijskich. Każdy uczestnik ma niezwykłą szansę rozkoszować się otoczeniem, w którym olimpijski znicz płonie od 4 tysięcy lat.

Zawodnicy zostają dowożeni na start w Delfach z Aten przez zespół organizacyjny. Powrót następuje cztery dni później z Olimpii. A skąd wzięła się nazwa biegu? Dolihos w Starożytnych Grach był najdłuższym wyścigiem "na piechotę", ale w porównaniu z jego współczesnym odpowiednikiem, był to wtedy marsz jedynie na dystansie 4.600 metrów...

  Uczestnicy będą mieli również możliwość obejrzenia zabytków w Delfach przed rozpoczęciem zawodów. Na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się tu między innymi Świątynia Apolla.

  Więcej informacji na temat Dolihos Race można znaleźć na stronie www.doliho.gr

Materiał foto: organizatorzy Dolihos Ultra 255 km

Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

stanlej

Autor: stanlej, 2018-01-01, 23:17 napisał/-a:
Słyszałem o tym biegu już jak byłem w Grecji na Spartathlonie podobno jest bardziej wymagający od Spartathlonu fajnie by było go zaliczyć już kilka lat jak o nim słyszałem tak sobie myślałem że może kiedyś w nim wezmę udział no na razie można po marzyć ale kto wie może za rok lub dwa warto by było spróbować.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768