redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Kartuzy k.Gdańska, 22 grudnia 2017, 06:35, 1109/165372Karol Nowakowski
Santa Run Kartuzy – 800 biegaczy w stolicy Kaszub!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: WYNIKI BIEGU - OPEN
LINK 5: ARCHIWUM: KARTUZY K.GDAńSKA      

W niedzielę, 17 grudnia 2017, w parku Solidarności odbyła się trzecia edycja Mikołajkowego Festiwalu Zdrowia, którego głównym punktem był 7 kilometrowy bieg uliczny Santa Run Kartuzy. Po włączeniu dopiero przed rokiem biegu mikołajowego do programu, liczba zawodników i zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

538
794
2016
2017
 
+48%
Historia frekwencji OPEN

Do Kartuz zjechało się ponad 1200 sportowców w różnym wieku, od dzieci 2 letnich do aktywnych kilkudziesięciolatków z całego Pomorza, ale byli i tacy, którzy przybyli z dalszych rejonów kraju – Bydgoszczy, Świnoujścia, Koszalina czy Torunia. Santa Run Kartuzy ukończyło 794 finiszerów! Ci co wystartowali, już wiedzą, że jest to obowiązkowa pozycja w kalendarzu biegacza i najlepsza mikołajkowa zabawa. Bo właśnie o zabawę i uśmiech najbardziej chodziło.

Swój czas w mikołajkowym święcie sportu mieli tez rowerzyści, których na trasie pojawiło się około 50. Zwarta kolumna przebranych rowerzystów prowadzone przez grupę Rowerowe Kaszuby pokonała trasę blisko 10k kilometrów.

Punktualnie o godz. 13:00 zainaugurowano biegi dziecięce w pogoni za Mikołajem i bałwankiem. Na początek rozpoczęła się rywalizacja najmłodszych propagatorów sportu biegowego czyli przedszkolaków. Emocji wśród wszystkich 6 biegów nie brakowało. Łącznie w zawodach „Goń Mikołaja” wystartowało blisko 320 dzieci w wieku od 2 roku życia do 6 klasy szkoły podstawowej.

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali biegu głównego. Punktualnie o godzinie 14:30 z ul. Chmieleńskiej ruszyła na ulice Kartuz fala kolorowych biegaczy. To nie była zwykła fala, w zasadzie to była rzeka fantastycznych biegaczy, przebranych w piękne stroje mikołajów, bałwanków, choinek, śnieżynek, reniferów, elfów skrzatów…

Zrobiło się bajkowo i barwnie w całym mieście. Dla wszystkich, którzy zdecydowali się pokonać 7 kilometrową trasę w przebraniu na mecie czekały specjalne nagrody w postaci wygodnych czapek sportowych wykonane z elastycznego materiału. Warto dodać, że łącznie przebranych było ponad 50 % finiszerów czyli ok. 430 zawodników! Na mecie każdy zawodni otrzymał stalowy medal – duży, ciężki, kolorowy – jeden z najpiękniejszych – podkreślali biegacze!

Wielu zawodników chwaliło trasę. Pomimo, że uważana przez wielu za stosunkowo trudną, z wieloma wzniesieniami, to padły bardzo dobre jak na tą porę roku rezultaty, zarówno wśród czołówki, jak i pozostałych biegaczy. Z pewnością dużym walorem była jej duża zmienność, ciekawe, malownicze miejsca w Kartuzach, przez co dystans mijał szybko co rekompensowało trudy i kryzysy.

Nie zabrało na starcie czołówki krajowej. Ponownie pojawił się Łukasz Kujawski z Żukowa (przed rokiem trzeci), tym razem od początku podyktował mocne tempo. Plan Łukasz pokrzyżował będący w wysokiej dyspozycji Emil Dobrowolski, który już po kilometrze przejął inicjatywę i nie oddał zwycięstwa do końca. Jako trzeci finiszował teść Emila, 52 letni maratończyk z Lęborka, także wielokrotny medalista krajowych czempionatów różnych kategorii – Piotr Pobłocki.

Warto dodać, że Łukasz niebawem zostanie ojcem. Monika Czapiewska – prywatnie jego małżonka, świetna pomorska biegaczka jest w zaawansowanej ciąży, więc życzymy parze dużo radości i szczęśliwego rozwiązania. Trzymamy kciuki!

Wśród Pań znakomicie zaprezentowała się Dominika Nowakowska, która ukończyła miejsce na wysokim 5 miejscu w klasyfikacji generalnej, pierwsza wśród Pań. W pięknym stroju elfinki pokonała trasę w czasie 24:53. Z minutową stratą pojawiła się debiutująca w Kartuzach Kamila Pobłocka – Dobrowolska. Podium uzupełniła Magdalena Pazda – Pozorska ze Słupska.

Santa Run Kartuzy – wyniki, 7km:

Mężczyźni
1. Emil Dobrowolski – LLKS Prefet Śniadowo Łomża – 21:26
2. Łukasz Kujawski - GKS Żukowo - 0:21:37
3. Piotr Pobłocki – UKS Ekonomik Maratończyk Lębork – 23:01

Kobiety
1. Dominika Nowakowska - Akademia Biegowa Kiełpino - 0:24:53
2. Kamila Pobłocka – Dobrowolska - UKS Ekonomik Maratończyk Lębork – 25:52
3. Magdalena Pazda – Pozorska – Night Runners Słupsk – 27:07

Na koniec w sali KCK obyło się podsumowanie – dekoracje, losowania nagród, podziękowania dla Sponsorów. W konkursie na najładniejsze przebranie zwyciężyły sanie, drugie miejsce – bombka choinkowa i trzecie miejsce mikołaj biskup. Tutaj od razu warto podkreślić – organizatorzy byli pod naprawdę ogromnym wrażeniem ilości osób przebranych i różnorodności strojów. W losowaniu nagród pula wyniosła ok. 4 tysiące złotych. Najatrakcyjniejszymi nagrodami były: voucher na pobyt dla dwojga w Dolinie Charlotty, vouchery na tatuaże od studia Inaczej w Kartuzach, sprzęt Agd i RTV. Gratulujemy szczęśliwcom.

- Druga edycja, a przyniosła wiele zmian – organizacyjnych, który podniosły standard wydarzenia. Spłynęły do nas steki pozytywnych informacji zwrotnych drogą elektroniczną, meilami, smsami. Za wszystkie bardzo dziękujemy. To zasługa całego zespołu, który jest młody i w którym niektórzy są bez wcześniejszego doświadczenia w tej dziedzinie, a coraz bardziej się zgrywamy. Każdy staje się ważnym ogniwem imprezy stanowiącym o jej jakości. Zawsze podkreślam, że jest co poprawiać, bo impreza sportowa jest tak dynamicznym tworem, że wielu rzeczy nigdy nie jest się w stanie przewidzieć. Nasze doświadczenie procentuje co też dostrzegają sami zawodnicy i tłumie do nas przybywają. Jak widać, że standardy z Biegu Arasmusa, który także organizujemy, udało się przełożyć na Santa Run Kartuzy i dzięki temu mamy w regionie kolejną dobrą imprezę sportową, promującą region Kaszubski. Organizujemy biegi przez biegaczy dla biegaczy! Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy się świetnie bawili. Do zobaczenia w przyszłym roku. – przekazuje Karol Nowakowski, Dyrektor imprezy.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Woj. Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta kartuski Janina Kwiecień oraz Polski Komitet Olimpijski.

Dziękujemy wszystkim Partnerom i Sponsorom za wsparcie. Pozdrawiamy i dziękujemy współorganizatorom za wzorową współpracę: Grupie Rowerowe Kaszuby, Miastu i Gminie Kartuzy orz Pizzerii Bemol, Kartuskiemu Centrum Kultury, Powiatowi kartuskiemu, pracownikom Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego i Wojewody Pomorskiego. Nie można tutaj zapomnieć o wszystkich wolontariuszach pracujących przy obsłudze – Harcerzom z Kartuz i Kiełpina, czy zabezpieczających trasę funkcjonariuszach kartuskiej Policji, straży miejskiej z Kartuz, strażakach i uczniach klasy policyjnej przy Liceum nr 2 w Kartuzach.

Zapraszamy na nasz fanpage: KLIKNIJ TUTAJ

Galeria zdjęć: KLIKNIJ TUTAJ

Wyniki: KLIKNIJ TUTAJ

Dziękujemy wszystkim za udział! Życzymy Wam wszystkiego najlepszego na Święta Bożego Narodzenia – Spokoju, Zdrowia, Radości z każdego startu.

Zapraszamy Was na nasze imprezy w 2018 roku:
- 3. Bieg Arasmusa – 16.09.2018 – www.biegarasmusa.pl
- Santa Run Kartuzy – 16.12.2018 - www.santarunkartuzy.pl

Organizatorzy:Akademia Biegowa Kartuzy

Gmina Kartuzy
Rowerowe Kaszuby
Bemol PozzieriaWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2017-12-03 - Biegacze zalewają listy startowe Santa R...
  2017-11-04 - Pomorze mikołajki spędza na biegowo w K...Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2017-11-02, 20:38 napisał/-a:
To jest oficjalny wątek dyskusyjny biegu.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768