redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Kartuzy k.Gdańska, 04 listopada 2017, 07:32, 1278/166522Karol Nowakowski
Pomorze mikołajki spędza na biegowo w Kartuzach

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI Z 2016 ROKU
LINK 6: ARCHIWUM: KARTUZY K.GDAńSKA      

Mikołajkowy Festiwal Zdrowia w Kartuzach to największe sportowe święto na Pomorzu, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i sympatię uczestników. Tegoroczną edycję zaplanowano na 17 grudnia. Główny punktem będzie bieg uliczny ulicami stolicy Kaszub – Santa Run Kartuzy. Zgłoszenia ruszają już 5 listopada. Czy to możliwe by w Kartuzach wystartowało aż 1000 biegaczy? Tyle pakietów przygotowali organizatorzy czyli Akademia Biegowa Kartuzy, Gmina Kartuzy, Rowerowe Kaszuby, Powiat Kartuski i Bemol. Serdecznie zapraszamy do udziału w mikołajkowej zabawie.

OPŁATY STARTOWE: Santa RUN Kartuzy

 
35 pln

45 pln

55 pln

 
 
pierwszych
400 zawodników

401-800
zawodników

801-1000
zawodników
 

Limit uczestników: 1000
 

W ubiegłym roku, mimo kapryśnej pogody, wydarzenie w okresie świątecznym przyciągnęło blisko 1.2 tyś. uczestników i kibiców. W samym Biegu Mikołajkowym wystartowało 534 uczestników z różnych zakątków Polski, ponad 300 dzieci w biegach towarzyszących i tyle samo maszerujących w prozdrowotnym happeningu oraz 100 rowerzystów w Paradzie Mikołaje na Rowerach.

W tym roku nie zwalniamy tempa – wręcz przeciwnie, pragniemy wprowadzić imprezę na jeszcze wyższy pozom organizacyjny. Dążymy do tego by po raz pierwszy w historii na Kaszubach wystartowało 1 tysiąc biegaczy w SANTA RUN KARTUZY. Ulice zaleje fala kolorowych biegaczy w świątecznych i nie tylko strojach. Po raz kolejny bieg odbędzie się malowniczą i ciekawą trasą, głównymi ulicami, choć mamy na względzie aktualną niesprzyjającą pracom budowlanym aurę, która może pokrzyżować szyki firmom w remontach rynku i gaju Świętopełka. Są to niestety te fragmenty trasy, którymi wiedzie bieg. Dlatego wstrzymujemy się jeszcze z oficjalną publikacją trasy. Ponadto planujemy wiele niespodzianek i atrakcji dla wszystkich – przekazuje Karol Nowakowski, pomysłodawca i koordynator imprezy.

538
794
2016
2017
 
+48%
Historia frekwencji OPEN

Piękne medale, atrakcyjne nagrody i zabawa!

Głównym Partnerem i współorganizatorem jest Gmina Kartuzy. Patronat Honorowy objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński. To właśnie dzięki współpracy z kartuskim magistratem wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymają na mecie wyjątkowy, unikatowy stalowy medal, który zdecydowanie się wyróżnia na tle innych. Dla wszystkich małych sportowców w tym roku także przygotowano niespodziankę – wyjątkowy medal zawiśnie także na szyi najmłodszych sportowców. W biegach „Goń Mikołaja” przygotowano 300 miejsc. Na mecie dla każdego czekać będą także upominki. Biegi są bezpłatne.
W biegu głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn. Ale z uwagi, że charakter imprezy jest nieco inny niż większość biegów ulicznych, organizatorzy stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę i spontaniczność uczestników. Nagrodzeni zostaną wszyscy, którzy całą trasę przemierzą przebrani. Na mecie otrzymają specjalne nagrody. Ci, z największą fantazją i najpiękniejszymi strojami mogą również liczyć na ciekawe nagrody w konkursie za przebranie.

W trakcie imprezy będzie można skorzystać ze stanowiska Pijalni Oranżady i zrobić darmowe zdjęcie w gronie swoich bliskich w fotobudce.

Mikołaje na Rowerach

Mikołajowy Festiwal Zdrowia to nie tylko propozycje dla biegaczy. Po raz kolejny odbędzie się parada „Mikołaje na Rowerach” czyli przejazd rowerzystów z grupą Rowerowe Kaszuby w strojach mikołajów. Trasa liczyć będzie ok. 10 kilometrów i śmiało mogą w niej wziąć mali i duzi. Grupa sympatyków jazdy rowerem dołączy do uczestników w samo południe i dalej kontynuować będą zabawę na biegowo.

Biuro zawodów i dekoracje w sali widowiskowej:

Partnerem imprezy jest Kartuskie Centrum Kultury. W budynku KCK mieścić się będzie biuro zawodów, depozyt i stanowiska Partnerów imprezy. Tam też o godzinie 15:15 w sali widowiskowej odbędzie się podsumowanie imprezy, część dekoracyjna i losowania wielu atrakcyjnych nagród, których łączna pula wynosi na tą chwilę aż kilka tysięcy złotych!

Warto więc pojawić się w Kartuzach 17 grudnia, ale wcześniej obowiązkowo zgłosić swój udział poprzez specjalne panele rejestracyjne aktywne już od niedzieli 5 listopada od godziny 12:00. Zapraszamy także na nasz profil na facebook’u, na którym pojawia się wiele informacji i konkursów.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.santarunkartuzy.pl.

Link do zgłoszeń elektronicznych:
Biegi dzieci „Goń Mikołaja” - KLIKNIJ TUTAJ
Bieg Santa Run Kartuzy - KLIKNIJ TUTAJ

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2017-12-22 - Santa Run Kartuzy – 800 biegaczy w...
  2017-12-03 - Biegacze zalewają listy startowe Santa R...Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2017-11-02, 20:38 napisał/-a:
To jest oficjalny wątek dyskusyjny biegu.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768