Chodzież, 13 wrzesnia 2017, 17:25, 1794/103238Roman Kołodziejczyk

LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 5: GALERIA ZDJĘĆ
LINK 6: ARCHIWUM: CHODZIEż

Niejeden biegacz złapał zadyszkę na chodzieskiej Zadyszce !!! Okres jesiennych startów w województwie wielkopolskim idealnie zainaugurowała Chodzież. 10 września 2017 r. po raz drugi przywitała biegaczy z całej Polski. Organizatorzy biegu stanęli na wysokości zadania, w tym roku postarali się nawet o idealną pogodę na życiówki.

205
266
2016
2017

+30%

Mając na uwadze trasę - która nie jest płaska - to padła masa rekordów życiowych wśród biegaczy. Trasa miała 10 km i wiodła ulicami miasta, okrążała jezioro miejskie, na ostatnim kilometrze przebiegała przez rynek miasta a finisz odbył się na promenadzie miejskiej przy jeziorze.

Limit uczestników wynosił 350 osób. Wystartowało 266 osób i wszyscy szczęśliwie ukończyli bieg. Pakiet startowy składał się z pamiątkowej koszulki z logo chodzieskiej zadyszki, oczywiście z numeru startowego z chipem, bonu na pasta party, bonu na smaczne pączki i kawę oraz innych drobnych podarunków. Po biegu dla pierwszych 50 biegaczy była niespodzianka w postaci złotych medali, dla pozostałych biegaczy były srebrne medale.

W tym roku organizatorzy na awersie medalu umieścili budynek Biblioteki Miejskiej w Chodzieży. W trakcie imprezy czas biegaczom i kibicom umilał zespół Suplement Diety, grający muzykę z pogranicza bluesa i rocka. Trafnym pomysłem organizatorów okazał się również punkt Poradni Dietetycznej DOBRY DIETETYK, gdzie każdy miał możliwość skorzystania z darmowych konsultacji dietetycznych, połączonych z wywiadem medycznym oraz analizą masy i składu ciała. Dla najlepszego chodzieżanina i chodzieżanki Cukiernia Piotrowscy ufundowała tort.

W tegorocznej zadyszce udział wzięło znane biegające małżeństwo – Paweł i Olga Ochal. Paweł z czasem 31:21 zajął pierwsze miejsce open, natomiast Olga zajęła 8 miejsce open z czasem 35:30, oczywiście była pierwsza wśród kobiet. Wśród mężczyzn na drugim miejscu uplasował się Wojciech Piwowarczyk z czasem 32:23, na trzecim Patryk Łukaszewski z wynikiem 32:29

6. MURAWIEC Izabela - 0:43:13

Wśród Pań na drugim miejscu była Monika Kapera z równie świetnym wynikiem 35:40, natomiast trzecie miejsce zajęła Marta Łagownik z czasem 37:30. Najszybszym chodzieżaninem został Robert Gehrke, natomiast chodzieżanką Danuta Czarnecka.

Miłym akcentem na koniec było losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników biegu. Do szczęśliwców trafiły między innymi przepyszne torty oraz upominki od sponsorów.

Impreza po raz drugi spotkała się z ogromnym uznaniem wśród uczestników biegu i kibiców, co widać po większej liczbie osób startujących w tym roku – aż o 61 osób więcej. Biegacze przede wszystkim chwalili sobie doskonałą organizację, wspaniałą atmosferę biegu jak i trasę, mimo niełatwego profilu trasy. Oczywiście organizatorzy serdecznie zapraszają za rok, gwarantują równie udaną imprezę, a może i lepszą :-)

2017-06-13 - Trwają zapisy do drugiej edycji Chodzies...
  2017-03-17 - Chodzieska ZaDyszka po raz drugi...