redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Warszawa, 03 sierpnia 2017, 11:54, 630/111068Sebastian Wojciechowski
Uroczyste otwarcie nowej oznaczonej trasy parkrun Ursynów

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: ARCHIWUM: WARSZAWA      

Miło nam poinformować, że w najbliższą sobotę (5 sierpnia 2018) odbędzie się specjalna edycja parkrun Warszawa-Ursynów. Gorąco zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej oznaczonej trasy parkrun!

W ubiegłym roku złożyliśmy (Ewelina Wolszczak, Basia Muzyka i Sebastian Wojciechowski) projekt do Budżetu Partycypacyjnego 2017 na oznaczenia trasy parkrun [1]. Doczekaliśmy się właśnie jego realizacji i zapraszamy na uroczyste otwarcie „nowej” oznaczonej trasy.

Przy okazji oznaczania dokonaliśmy własnej atestacji i dokładnego pomiaru trasy. Start został przesunięty o całe 56 metrów. Nowa trasa jest więc krótsza i pozbyliśmy się dwóch pierwszych zakrętów.

W tym roku Basia Muzyka i Sebastian Wojciechowski złożyli kolejny projekt do BP 2018. Tym razem będzie to schowek dla biegaczy parkrun, a jego realizacji możemy się spodziewać już w przyszłym roku.

Parkrun to bezpłatne biegi rekreacyjne na 5 km z pomiarem czasu, organizowane w każdą sobotę o godz. 9.00. Celem parkrun jest popularyzacja regularnej aktywności fizycznej. W parkrun bardziej liczy się udział, a nie wynik, dlatego biegi przeznaczone są dla wszystkich - zarówno zaawansowanych biegaczy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają regularną aktywność, chcą zadbać o zdrowie i poprawić swoją kondycję fizyczną. W ramach parkrun można biec, truchtać, a także maszerować.

Udział w parkrun jest bezpłatny i wymaga jedynie zarejestrowania się na stronie [3] oraz posiadania i wydrukowania indywidualnego kodu uczestnika nadanego podczas rejestracji. Biegi organizowane są przez wolontariuszy rekrutujących się spośród uczestników.

parkrun Warszawa-Ursynów działa od 21 marca 2015 roku, a trasa wokół Parku Przy Bażantarni to 3 okrążenia. [4]

[1] https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/1889
[2] https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/11026
[3] http://www.parkrun.pl/rejestracja
[4] http://www.parkrun.pl/warszawa-ursynowKomentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

MEL.

Autor: MEL., 2017-08-04, 20:48 napisał/-a:
Zapraszam serdecznie!

 

Zulus

Autor: Zulus, 2017-08-04, 23:16 napisał/-a:
Miło Basiu Cie chociaż czytać na żywo! Niestety,okrutne dzieje losu sprawiły,ze straciłem Twój numer telefonu,a chciałem Cię ściągnąć do Wilkowa na małe bieganko/maszerowanko.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768