redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
W.Brytania, 27 lipca 2017, 08:05, 755/122647PZLA
Reprezentacja Polski na MŚ Londyn 2017

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PZLA
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - W.BRYTANIASilna, blisko 50-osobowa, reprezentacja Polski z obrońcami tytułów i zdecydowanymi liderami światowych tabel Anitą Włodarczyk oraz Pawłem Fajdkiem na czele wystartuje w zaczynających się już 4 sierpnia 16. IAAF Mistrzostwach Świata.

W składzie polskiej ekipy nie brakuje także innych doświadczonych zawodników, którzy mają na koncie sukcesy na arenie międzynarodowej oraz plasują się na wysokich miejscach w tabelach światowych. Na drugich miejscach w tabelach znajdują się młociarz Wojciech Nowicki, tyczkarz Paweł Wojciechowski oraz żeńska sztafeta 4 x 400 metrów, którą w Londynie może już wesprze borykająca się w ostatnich tygodniach z urazem Justyna Święty. Wysokie lokaty zajmują także m.in. Kamila Lićwinko, Rafał Augustyn, Malwina Kopron, Piotr Lisek, Sylwester Bednarek, Robert Urbanek oraz Marcin Krukowski.

Obecnie reprezentacja Polski liczy 49. zawodników. Skład biało-czerwonych może się jednak zwiększyć.

- Trzy osoby czekają na zaproszenia od IAAF, mam na myśli Ewę Swobodę, Annę Kiełbasińską, Emilię Ankiewicz. Zaproszenia z IAAF powinny przyjść do nas w najbliższych dniach. Jako PZLA mocno trzymamy kciuki, chcemy wysłać do Londynu także wspomnianą trójkę, ale tutaj decydująca jest decyzja światowej federacji. – tłumaczy dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Kęcki.

16. IAAF Mistrzostwa Świata odbywać się będą na Stadionie Olimpijskim w Londynie od 4 do 13 sierpnia 2017.

Pełny skład reprezentacji prezentujemy pod linkiem.


Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Fidelio

Autor: Fidelio, 2017-07-28, 08:11 napisał/-a:
Niestety Emilia Ankiewicz nie otrzymała zaproszenia - do jej konkurencji został zgłoszony komplet zawodniczek... Trzymamy kciuki za resztę!

 Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768