redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Bielawa k.Wałbrzycha, 25 lipca 2017, 08:34, 545/128841Bolesław Kozłowicz
Z Bielawy w Góry Sowie. Kolejny Półmaraton Kalenica za nami

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI PÓŁMARATONU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI BIEGU - 12KM
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: BIELAWA K.WAłBRZYCHA      Rok temu bielawski bieg debiutował i to bardzo udanie – w tym roku druga edycja tej imprezy pokazała ponownie, że to dobre miejsce dla górskiego biegu i sportowych zawodów. Tereny nad bielawskim zalewem to przecież nie tylko piękne miejsce, ale również znakomita baza do organizacji imprez sportowych, na co istnieje wiele przykładów – choćby rozegrany tu dzień wcześniej Bike Maraton.

Aktywny i sportowy weekend to również sprawdzona formuła, więc w sobotę Góry Sowie zostały opanowane przez kolarzy, a w niedzielę przez górskich biegaczy. Biegowa odsłona tego weekendu to górski półmaraton i bieg na 12 km – II Bielawska Dwunastka.

Na starcie głównego biegu pojawiło się całkiem sporo topowych zawodników, w tym goście z Czech, Niemiec i Białorusi. Na liście startowej widniało ponad 350 nazwisk, a zapisy trwały do ostatniego momentu przed zawodami. Ta frekwencja cieszy, zważywszy, że podczas tego weekendu odbywało się na Dolnym Śląsku wiele innych górskich biegów.

312
331
2016
2017
 
+6%
Historia frekwencji OPEN

Półmaraton zakończył się zwycięstwem Patryka Chrzanowskiego (Pasja Chrzanka Running Team). Jedenaście sekund później finiszował Ondrej Penc z Czech (Cyklo Tony). Na miejscu trzecim uplasował się Daniel Krasulak (WKS Śląsk).

Wśród Pań na pierwszym miejscu zameldowała się Marlena Nowacka (Jan-mar.pl), przed Małgorzatą Łabuz (Sobasteam) i Alicją Kaucką (Bielawska Akademia Biegania).

Bielawska Dwunastka to również okazja do ostrej górskiej walki o kolejne laury. Tu bezapelacyjnie najlepszy okazał się Piotr Holly (sportfuel.pl). Na miejscu drugim przybiegł Mateusz Grzyb (ULKS Bystrzyca Kłodzka), a na trzecim Bartłomiej Wojsław (KB Sobótka). Nieco ponad godzinę na pokonanie tych 12 km potrzebowała zwyciężczyni w rywalizacji kobiet – Paulina Szarzyńska (Młode Wilki). Za nią na mecie pojawiła się Jagoda Durkalec, a na podium wskoczyła jeszcze Monika Dudek (Pasja Chrzanka Running Team).

Półmaraton Kalenica i Bielawska Dwunastka to biegi, które mają wszystko czego potrzeba dobrej biegowej górskiej imprezie. Dobrą bazę, piękne tereny rekreacyjne, góry tuż po drugiej stronie ulicy, atrakcyjną trasę. Biegacze są klasyfikowani w kategoriach wiekowych, drużynowych i open. Na mecie czekają medale, ciepły posiłek i punkt odżywczy. W pakietach startowych zawsze też znajdzie się coś ciekawego, a tu organizatorzy premiują tych zawodników, dla których jest to kolejny start w cyklu Runner"s World Super Bieg. W ciągu sezonu można w ten sposób skompletować konkretny zestaw upominków. Poza tym był to kolejny bieg zaliczany do klasyfikacji generalnej RWSB, w której nie tylko czekają atrakcyjne nagrody, ale również spora liczba nagradzanych miejsc.

Runner"s World Super Bieg jeszcze nie dobiegł do mety sezonu 2017!WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2017-07-19 - Górskie bieganie w Bielawie – II P...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi górskie / Biegi - polmaraton

II Półmaraton Górski Kalenica - Bielawa, 23.7.2017

1
2017-01-25
Biegi górskie / Biegi - polmaraton

2016 - Górski Półmaraton Bielawa

1
2016-02-03
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768