redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Chojnice, 13 lipca 2017, 11:44, 923/144632Aldona Dybuk
Bieg Farmera nowym wydarzenie sportowym na Pomorzu

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: CHOJNICETakiego biegu w Polsce jeszcze nie było. Dwa dystanse do wyboru już podczas rywalizacji. Trasa poprowadzona przez pole kukurydzy, a tam labirynt oraz inne urozmaicenia. Piknik rodzinny, a na nim zdrowe i dobre jedzenie. Już dziś warto zarezerwować w kalendarzu termin – 16 września 2017 roku – i razem z rodziną, przyjaciółmi przyjechać do Przechlewa. Tam właśnie odbędzie się pierwszy Bieg Farmera.

- Pomysł na Bieg połączony z piknikiem rodzinnym pojawił się latem 2015 roku – mówi Grzegorz Brodziak, prezes firmy Poldanor, organizator imprezy. - Pomyślałem, że jako firma rolnicza moglibyśmy taką imprezą sportową zachęcić nasze środowisko rolnicze (i nie tylko) do zdrowej aktywności fizycznej, w atmosferze integracji sportowej i rodzinnej. A przy okazji – dodać do bogatego kalendarza biegów w Polsce nową, intersującą ofertę „biegu tematycznego”.

Tak też się stało. Do współpracy zaproszona została ekipa Energy Events, organizator cyklu imprez Triathlon Energy. Wykorzystano także ogromny potencjał grona pasjonatów sportu z Przechlewa. To tutaj odbywa się od pięciu lat fantastyczna impreza Prime Food Triathlon Przechlewo, a w tym roku po raz pierwszy zorganizowana zostanie RUNda Przechlewska na popularnym dystansie 10 km.

- Sport i bieganie już od kilku lat jest naszą lokalną pasją – dodaje Brodziak. - Przy tym nasz region ma długą, rolniczą tradycję z połaciami pól uprawnych, które na stałe wpisały się w piękny, polodowcowy krajobraz z niezliczonymi jeziorami i piękną rzeką Brdą. Wierzymy, że te niezwykłe walory natury będą magnesem i dostarczą wspaniałych wrażeń wszystkim sportowym zapaleńcom i tym, którzy przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają. Oprócz pięknej przyrody zadbamy również o klimat farmerski w trakcie biegu oraz w miejscu startu i mety. Na trasie biegu przewidzieliśmy kilka wyzwań o charakterze rolniczym, które raczej nie będą utrudnieniem, ale ciekawym urozmaiceniem biegu.

Trasa Biegu Farmera będzie prowadziła w większości drogami gruntownymi utwardzonymi, ścieżkami leśnymi oraz po polach należących do organizatora wydarzenia, firmy Poldanor. Do wyboru będą dwa dystanse. Długi około 11,5 – 12 kilometrów oraz krótki, około 6,5 – 6,8 kilometra.

OPŁATY STARTOWE: Bieg Farmera

 
49 pln

65 pln

 
 
do 15
września

w Biurze
Zawodów
 

Limit uczestników: 500
 

Rzeczą wyjątkową imprezy jest to, że każdy z uczestników decyduje indywidualnie o wyborze dystansu już podczas samego biegu. Na około 5 kilometrze trasy będzie punkt decyzyjny. I to właśnie wtedy zawodnik zdecyduje, w zależności od samopoczucia, czy chce zmierzyć się z dłuższą trasą, czy krótszą. Jednak bez względu na decyzję, nie ominie go jedna z atrakcji Biegu Farmera, czyli labirynt na polu kukurydzy. Będą także inne urozmaicenia. Na trasie przygotujemy punkty z wodą, a na mecie zaprosimy zawodników do strefy regeneracyjnej.

- Jako firma Poldanor i pracownicy przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego podejścia nie tylko do prowadzonej działalności rolniczej, ale też szerzej – do całego naszego życia – przekonuje Grzegorz Brodziak. - Dlatego poprzez Bieg Farmera chcemy promować zdrowy styl życia – sport i aktywność fizyczną oraz właściwą dietę. W związku z tym uczestnikom wydarzenia chcemy między innymi zaoferować posiłek z wyjątkową wieprzowiną, pochodzącą od hodowanych przez nas zwierząt – nigdy nie leczonych antybiotykami i karmionych wyłącznie paszą nie zawierającą komponentów GMO.

Jednym słowem będzie aktywnie i zdrowo. Co jeszcze się wydarzy 16 września 2017 roku w Przechlewie? Start i meta usytuowany będzie na stadionie piłkarskim. Tam też będzie odbywał się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. To wszystko, połączone pod sztandarem Biegu Farmera gwarantuje nietuzinkowe wydarzenie.

- Chcemy, by Bieg Farmera był sportowym wydarzeniem i atrakcją dla całej rodziny – uważa Grzegorz Brodziak. - U nas dzieci z pewnością nie będą się nudzić. Będą między innymi miały możliwość pokonać dziecięcy tor przeszkód w ramach Biegu Małego Farmera. Przy okazji wszyscy pomożemy innym dzieciakom. Część opłat zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację dzieci, ofiar wypadków rolniczych. Z Waszą pomocą chcemy je wesprzeć. Do zobaczenia na farmerskiej trasie w Przechlewie we wrześniu! – kończy Grzegorz Brodziak, prezes firmy Poldanor.

Zapisy na Bieg Farmera zostały już otwarte na platformie www.TimeRecords.pl, do końca maja obowiązuje najniższa opłata startowa tylko 45 pln. Warto się pospieszyć, bowiem na ten wyjątkowy pierwszy w historii Bieg Farmera organizatorzy przygotowali 500 pakietów startowych. Więcej informacji na stronie www.bieg-farmera.plWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2017-09-19 - 1 Bieg Farmera - relacja, filmy, zdjęcia...
  2017-09-14 - Bieg Farmera - zmiana trasy...
  2017-09-05 - Bieg Farmera charytatywnie dla poszkodow...
  2017-08-01 - Bieg Farmera charytatywnie z atrakcjami...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi przełajowe

II Bieg Farmera - Przechlewo k.Chojnic, 15.9.2018

1
2018-07-19
Biegi przełajowe

Bieg Farmera - Przechlewo k.Chojnic, 16.9.2017

1
2017-06-12
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768