redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
31 marca 2017, 09:32, 1313/151287DoBiegania.pl
Zegarki do biegania i pulsometry – co powinien mieć dobry model?

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE      Do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem nie potrzebujemy zegarka czy pulsometru. Ale to właśnie dzięki nim możemy łatwiej kontrolować parametry treningu i dodatkowo mogą też stanowić specjalną motywację. W sprzedaży znajdziemy obecnie mnóstwo różnych zegarków dla biegaczy. Na jakie funkcje powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań?

Najlepszy zegarek to ten, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Wobec tego przed rozpoczęciem buszowania po sklepach, czy to stacjonarnych, czy internetowych, powinniśmy zastanowić się, co czego będziemy wykorzystywali zegarek sportowy.

Co powinien mieć dobry zegarek do biegania?
Na samym początku nie będziemy potrzebowali bardzo rozbudowanego zegarka sportowego. Jeżeli jednak twoja kondycja jest już na wyższym poziomie i zamierzasz uzupełniać wolniejsze przebieżki ćwiczeniami tak zwanej siły biegowej, na przykład podbiegami pod górkę, zegarek będzie już bardzo pomocny. Jednak stoper to nie wszystko, co mogą nam zagwarantować nowoczesne zegarki.

Według ankiety przeprowadzonej przez Timex wśród biegaczy, którzy przygotowywali się do 32. Maratonu Warszawskiego, najbardziej potrzebne funkcje w zegarkach do biegania to:

Po 5% oraz niższe wyniki uzyskały odpowiedzi takie jak:
• ustawienie indywidualnego tempa,
• informacja o prawidłowym przebiegu treningu,
• podświetlanie tarczy,
• programowalne zakresy tętna,
• licznik kalorii,
• alarm hydracyjny, który wskazuje, kiedy powinniśmy uzupełnić poziom płynów

Jak widać, biegacze doceniają przede wszystkim pulsometr, ponieważ razem z nim możemy wykonywać ćwiczenia bardziej efektywnie. Poza stoperem plusem będzie GPS, na podstawie którego będziemy mogli mierzyć pokonany dystans, zmiany w wysokości, tempo.

W zegarkach Polar, na przykład w popularnym modelu M200 możemy też korzystać z usługi w serwisie Polar Flow, która stanowi nowoczesny dziennik treningowy pozwalający analizować zebrane informacje.

Funkcje treningowe to także duży plus dla tych, którzy chcą mieć wszystko pod kontrolą. Dzięki nim możemy monitorować swoją aktywność nawet przez 24 godziny na dobę, na przykład sprawdzać czas i jakość snu.

Dlaczego warto wybrać pulsometr?
Według powyższej ankiety, pulsometr do pomiaru tętna, czyli tak zwany monitor pracy serca jest zdecydowanie najbardziej pomocnym gadżetem dla biegacza. Dlaczego? Dzięki niemu możemy mierzyć swoje tętno i dopasowywać do niego profil ćwiczeń. Ponadto na podstawie tętna zegarek może policzyć liczbę spalonych kalorii.

Wybierając zegarek z pulsometrem, możemy mieć większą kontrolę nad naszymi treningami, dlatego jeżeli stawiasz na wytrzymałość, to najlepszy zakup. Można wtedy dobierać odpowiednią intensywność treningów. W internecie znajdziemy różne programy treningów z wykorzystaniem pulsometrów.

W sprzedaży znajdziemy głównie pulsometry ze specjalnym paskiem zakładanym na klatkę piersiową. Dane pobierane z pulsometru przesyłane są wtedy bezprzewodowo do zegarka. Jednym z popularnych modeli jest Polar M400, który już w zestawie posiada pulsometr.

Jaka marka będzie najlepsza?
Wśród najpopularniejszych marek znajdziemy głównie takie jak Polar, Garmin oraz Suunto. W ich asortymencie możemy znaleźć zegarki dobre dla początkujących i bardziej zaawansowanych biegaczy. Jeżeli chodzi o jakość, jest ona porównywalna. Różnice dotyczą między innymi designu, dostępnych funkcji oraz oprogramowania, które udostępnia producent.

Wiele innych modeli pulsometrów i zegarków do biegania można znaleźć w sklepie internetowym DoBiegania.pl

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2018-01-18 - Kup buty Asics a drugą parę otrzymasz GR...
  2017-12-13 - Wyprzedaże Świąteczne w sklepie DoBiegan...
  2017-10-04 - Tylko teraz damska bluza Brubeck zamiast...


Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

raldek99

Autor: raldek99, 2017-03-31, 13:44 napisał/-a:
Autor powołuje się na badania wśród uczestników 2. maratonu warszawskiego. W tym roku odbywa się już 39 edycja.

Rozumiem, że te badania były robione jakieś 37 lat temu??? Przecież wtedy nie było GPSa ;-)

 

Jarek42

Autor: Jarek42, 2017-04-01, 22:10 napisał/-a:
Dla mnie najważniejsza jest pamięć okrążeń i to przynajmniej 50-ciu. Bez tego zegarek jest mało użyteczny.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768