Goleniów, 14 listopada 2016, 09:24, 1566/253328Anna Szarek

LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI BIEGU - 10KM
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI MILI
LINK 6: ARCHIWUM: GOLENIóW

Przy mroźnej pogodzie odbyła się XXVIII Goleniowska Mila Niepodległości o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów i Bieg Gaz-System S.A. na 10 km. Dopisali zawodnicy, dopisali kibice. Rzesze biegających i kibicujących w Goleniowie w dniu Narodowego Święta Niepodległości świadczą o wspólnotowym obchodzeniu tego ważnego dla Polaków święta na sportowo. Udział w biegu na 300 metrów przedszkolaków znowu z rekordem frekwencji.

Pobiegło 738 przedszkolaków. Wszystkie dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem swoich rodziców, dziadków, wujków i cioć dotarły do mety. Z przedszkolakami biegali nasi honorowi goście Tomasz Majewski kulomiot, 2 krotny złoty medalista igrzysk olimpijskich, Krystian Zalewski wicemistrz Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami i Ewa Durska kulomiotka, 3 krotna złota medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Uczniowie szkół podstawowych w 6 biegach rywalizowali na dystansie 600 metrów. Biegi ukończyło 1332 zawodników. Prawdziwe ściganie na dystansie tytułowej mili - 1609 metrów rozpoczęło się wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Łącznie w tych biegach wystartowało 310 zawodników.

O godz. 14.00 rozpoczął się bieg otwarty na dystansie 1 mili. Wśród biegających utytułowani zawodnicy, reprezentanci Polski i rzesza amatorów. W kategorii kobiet z czasem 5:11 wygrała Eliza Lerantowicz z WMLKS Pomorze Stargard. Wśród mężczyzn z czasem 4:18 finiszował Marcin Lewandowski z CWZS Zawisza Bydgoszcz. Bieg ukończyło 121 zawodników.

-9%

Ostatni w programie naszych biegów - Bieg Gaz-System S.A. na 10 km to bieg, który ma już własną historię. To najliczniej obsadzony bieg w naszych zawodach. W tym roku bieg ukończyło 941 zawodników. Międzynarodowa obsada tego biegu składała się z zawodników z Niemiec, Kenii, Ukrainy, Rosji i oczywiście Polski. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Paulina Kaczyńska z czasem 33:40. Wśród panów wygrał Ukrainiec Artem Kazban z czasem 29:59.

Szczegółowa klasyfikacja wszystkich biegów w zakładce wyniki biegów na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie. Zachęcamy również wszystkich do odwiedzenia naszej galerii zdjęć.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w biegach. Należą Wam się słowa uznania i gromkie brawa za trud walki z dystansem i własnymi słabościami. Wszystkim gratulujemy osiągniętych własnych celów. Po tym co słyszeliśmy od Was mamy poczucie i przekonanie, że lubicie biegać w Goleniowie. Już dzisiaj zapraszamy na XXIX Goleniowską Milę Niepodległości i Bieg Gaz-System S.A. na 10 km.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy pomagali w realizacji tej biegowej imprezy sportowej. Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców – sponsorów za przeogromne zaangażowanie i wszelką pomoc. Słowa uznania i wdzięczności kieruję do wszystkich służb, które zabezpieczały nasze świąteczne bieganie. Dziękuję Policji, Szczecińskiej Straży Granicznej, Straży Miejskiej. Bez waszego zaangażowania nie byłoby tak profesjonalnego zabezpieczenia tych zawodów. Serdecznie dziękuję partnerom biegów, patronom honorowym, medialnym. Dziękuję Motokorbie. Serdecznie dziękuję naszym ambasadorom Tomkowi Majewskiemu, Ewie Durskiej i Krystianowi Zalewskiemu, że pomagają i promują naszą goleniowską imprezę.

Do zobaczenia za rok na biegowej trasie Goleniowskiej Mili Niepodległości.

2016-11-10 - Goleniowska Mila Niepodległości - zapros...