Kamień Pomorski, 09 sierpnia 2016, 09:35, 1808/192804Marek Szymański
I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego przeszedł do historii

LINK 3: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 4: GALERIA ZDJĘĆ - J.SZYMAŃSKI
LINK 5: GALERIA ZDJĘĆ - P.KIEŁPIŃSKI
LINK 6: ARCHIWUM: KAMIEń POMORSKI

Miesiące przygotowań. Tygodnie pracy. Wszystko po to, aby w pierwszą sobotę sierpnia br. w Kamieniu Pomorskim 189 biegaczy mogło spotkać się na starcie Biegu na dystansie 10 km, którego inicjatorami byli Klub Biegacza Kamień Pomorski, Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim.

Podczas tegorocznego biegu pogoda nie była łaskawa dla zawodników, było pochmurno, deszczowo, a termometry wskazywały 20 stopni Celsjusza. Oprócz biegaczy z różnych stron Polski, wystartowali między innymi zawodnicy z Niemiec. Jednak to Polacy dyktowali warunki biegu, do rywalizacji o czołowe miejsca włączył się także Tomasz Magalski, reprezentant miejscowego Klubu Biegacza Kamień Pomorski.

Ostatecznie zwycięzcą biegu został Piotr Bakan z Goleniowa, który pokonał dystans 10 km w czasie 36 minut i 57 sekund. Za nim ze stratą czterech sekund finiszował Lech Stabrowski z Poznania, trzecie miejsce zajął Arkadiusz Minko ze Szczecina. Natomiast jedenaste miejsce zajął miejscowy zawodnik z Klubu Biegacza Kamień Pomorski Tomasz Magalski z czasem 39 minut i 6 sekund.

Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Monika Lachowska, reprezentantka Klubu Biegacza Bolesławiec, która uzyskała rezultat 43 minuty i 3 sekundy. Na drugim miejscu zameldowała się wolinianka Joanna Ciemna – 47 minut i 54 sekundy, trzecie miejsce zajęła Anna Górska, reprezentantka MKL Maraton Świnoujście z czasem 48 minut i 19 sekund.

III miejsce – Grzegorz Jamroziak, Klub Biegacza Kamień Pomorski – 42:34

Podsumowując sobotni bieg z przekonaniem stwierdzamy, że czas poświęcony na jego organizację to dobry czas, a jego efekty motywują nas do dalszej pracy. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Wolontariuszy, dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Kamień Pomorski, Pracownikom Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim, Pracownikom Kamieńskiego Domu Kultury, Pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, Pracownikom Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz sponsorów bez których bieg nie mógłby się odbyć: Kompleks Marena Wellness & SPA z Międzywodzia, Villa Park SPA & Wellness z Wisełki, Grand Laola SPA z Pobierowa, Maximus SPA z Dziwnówka, Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit z Łukęcina, Nawigator SPA z Rewala, Villa Major w Dziwnowie, Husqvarna Rafał Ujazda Kamień Pomorski, Gabinet Dietetyczny oraz Sklep ze zdrową żywnością LaVita ze Szczecina, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Kamienia Pomorskiego, Palarnia Etno Cafe z Wrocławia, Euroimpex SA. z siedzibą we Wrocławiu, Carving Art – Paweł Sztenderski z Rumi, Fizjoterapeuta Mariusz Zalewski z Międzywodzia, Zakład Rehabilitacyjno-Leczniczy „Sandra” Jacek Koszela, Ciastkarnia Piekarnia Żelek z Kamienia Pomorskiego, Klub Radnych „Nasza Gmina”, Przewodniczący Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim, Pan Sebastian Mamzer oraz PPU Trofea Sport Poland Sp. z. o. o. z Miedzianej Góry.

Także dziękujemy Panu Józefowi Malcowi, Staroście Kamieńskiemu za objęcie Patronatu Honorowego. Natomiast za wsparcie Patronatami Medialnymi dziękujemy naszym przyjaciołom z magazynów i portali: Kamieńskie.info, Dziennik Powiatu Kamieńskiego, MaratonyPolskie.pl oraz TVP 3 Szczecin.

Zawodnikom gratulujemy pokonania tak wymagającej trasy !. Do zobaczenia więc za rok ! :)

2016-07-01 - 50 złotych wpisowego oraz atrakcyjne nag...
  2016-03-30 - Zapraszamy do udziału w I Biegu Szlakiem...