Jaworzno, 12 lipca 2012, 08:27, 1522/106391Robert Długosz
4 sierpnia - 17 Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie

LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI Z ROKU 2011
LINK 6: ZOBACZ RANKING Z 2011 ROKU
LINK 7: ARCHIWUM: JAWORZNO

W sobotę 4 sierpnia Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie będzie organizatorem 17 Międzynarodowego Biegu Ulicznego na dystansie 15 kilometrów oraz biegu dla dzieci i młodzieży.

Biuro zawodów do biegu głównego czynne będzie od godziny 12.00 do godziny 15.45, w holu hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80. Start zaplanowano na godzinę 16.00. Do startu dopuszczeni zostaną zawodnicy, którzy ukończyli 16 rok życia, zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać pisemną zgodę rodziców.

Każdy zawodnik startuje wyłącznie na własną odpowiedzialność i musi zostać zweryfikowany w biurze zawodów, w dniu biegu. Musi okazać dowód osobisty lub paszport celem weryfikacji daty urodzenia i obywatelstwa oraz uiścić wpisowe w kwocie 30 złotych.

Podczas biegu prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn (miejsca 1–6), klasyfikacja generalna kobiet (miejsca 1–4) oraz klasyfikacja w siedmiu kategoriach wiekowych dla mężczyzn i czterech dla kobiet, klasyfikacja w kategorii niepełnosprawnych z dysfunkcją narządów ruchu oraz klasyfikacja mieszkańców Jaworzna osobno dla kobiet i mężczyzn.

-1%

Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 31 lipca poprzez stronę datasport.pl

Biuro zawodów biegu dzieci i młodzieży czynne będzie od godziny 13.30 przed halą widowiskowo – sportową MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80, a zapisu zawodnicy dokonywać mogą tylko osobiście w dniu biegu za okazaniem legitymacji szkolnej. Przy zgłoszeniu organizator nie pobiera wpisowego, a dla pierwszych 250 zgłoszonych organizator zapewnia koszulki, w których zawodnik ma obowiązek wystartować.

Start do biegu dzieci i młodzieży przewidziano na godzinę 15.00. Bieg rozegrany zostanie w czterech kategoriach wiekowych, w których prowadzona będzie osobna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców:

- kategoria 2005 i młodsi – dystans 300 m,
- kategoria 2003 – 2004 – dystans 400 m,
- kategoria 2001 – 2002 – dystans 800 m,
- kategoria 1997 – 2000 – dystans 1600 m.

W ubiegłym roku na starcie jaworznickiej piętnastki stanęło 669 biegaczy z Polski, Białorusi, Ukrainy i Węgier, a ukończyło ją 661 zawodników. Najlepszy okazał się zawodnik WKS Grunwald Poznań Henryk SZOST uzyskując czas 45 minut i 52 sekundy. Miejsce drugie zajął Siergiej Okseniuk z Ukrainy z czasem 46 minut i 59 sekund, a na trzecim stopniu podium uplasował się Marcin Błaziński, który dystans 15 kilometrów przebiegł w czasie 47 minut i 16 sekund.

Wśród pań najlepsza okazała się Alena BERASINIOVA z Białorusi, która linię mety przekroczyła w czasie 56 minut i dwóch sekund. Tuż za nią przybiegła Ukrainka Swietłana Stanko, przegrywając z Berasiniovą o zaledwie jedną sekundę. Trzecie medalowe miejsce zajęła również Ukrainka Natalia Jakimovych uzyskując czas 57 minut i trzech sekund.

Najlepsza Polka Katarzyna Durak linię mety minęła jako siódma i uzyskała wynik 59 minut i 53 sekund. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wyróżniono najlepszych sześciu zawodników, w klasyfikacji generalnej kobiet wyróżnione zostały najlepsze cztery zawodniczki. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najlepszych zawodników w siedmiu kategoriach wiekowych i najlepszych pań w czterech kategoriach wiekowych. Wyróżnieni zostali również zawodnicy niepełnosprawni z dysfunkcją narządów ruchu.

W klasyfikacji mieszkańców naszego miasta najlepszy okazał się Dawid WALOSKI zawodnik KS Energetyk Jaworzno z czasem 56 minut i 39 sekund. Drugi był Mateusz Głowacz z KB MCKiS Jaworzno, który uzyskał wynik 58 minut i 46 sekund, trzecią lokatę zajął kolejny zawodnik KB MCKiS Jaworzno Norbert Jachymczyk uzyskując rezultat 58 minut i 56 sekund. W klasyfikacji generalnej Waloski zajął 32 lokatę.

W ramach 16. Międzynarodowego Biegu Ulicznego odbyła się impreza współtowarzysząca czyli 15. Biegi Dzieci i Młodzieży. Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych osobno dla dziewcząt i chłopców. Do startu w tej imprezie zgłosiło się aż 217 zawodników z całej południowej Polski oraz młodzi amatorzy biegania z zaprzyjaźnionego węgierskiego miasta Szigethalom.

Rywalizacja we wszystkich kategoriach była bardzo mocna, ale wszelkie granice zostały pobite w kategorii przedszkolaków, w której wystartowało aż 85 zawodniczek i zawodników.

2012-08-06 - Białorusin Pankratow i Ukrainka Kozubowa...
  2012-07-26 - Jaworznicka piętnastka zbliża się dużymi...